1 Dzisiejsza niedziela jest dniem Solidarności z Libanem w związku z wybuchem w Bejrucie gdzie życie straciło kilkadziesiąt osób a kilka tysięcy zostało rannych i pozbawionych całego dorobku życia. Ofiarą do puszek wspieramy potrzebujących. Są tam również chrześcijanie, nasi bracia i siostry w wierze.

2  W ciągu tygodnia w liturgii wspominamy: w poniedziałekśw. Jacka, w czwartek   św. Bernarda, w piątekśw. Piusa X, w sobotęN.M.P. Królowej. Wszystkim Solenizantom składam serdeczne życzenia.

3 W środę, nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4 W piątek nabożeństwo DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. 

5 Za posprzątanie Kościoła dziękuję rodzinom z Działów:  Halinie Koryl, Elżbiecie Bojda, Agnieszce Papciak, Halinie Barć, Monice Wędrychowicz, Małgorzacie Łojek. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł. na potrzeby parafii.

  6 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Działów: Ożóg, Papciak, Barć Klęsk, Martoń.

    7 Bardzo dziękuję wszystkim, którzy trudzili się przy przygotowaniu Wieńców Dożynkowych na uroczystość Matki Bożej Zielnej. Niech dobry Bóg błogosławi wasz trud a Matka Boża uprasza wam potrzebne łaski.

     8 Za pracę na rzecz parafii dziękuję panom: Józefowi Pasternak, Antoniemu Pasternak, Krzysztofowi i Krystianowi Lassota.

     9 Została odnowiona Pieta, która znajduje się przy wejściu do kościoła. Za odnowienie dziękuję naszej parafiance Annie Jodłowskiej i sponsorowi naszemu parafianinowi. Bóg zapłać.

      10 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kamil Bieszczad z Babicy z Aleksandrą Rzeszutek z Zaczernia. Zapowiedź

       11 Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Babicy prosiła o przekazanie informacji, iż tydzień integracyjny dla dzieci przedszkolnych szczególnie dla tych które po raz pierwszy przyjdą do przedszkola będzie w dniach 24. 08. – 28. 08. 2020 r. w godz. 08.00 – 11.00. Informacja jest również umieszczona na stronie internetowej szkoły.

      12 Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki zwraca się z prośbą: w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Wszyscy zatem którzy nie mają przeciwwskazań zdrowotnych powinni w czasie nabożeństw mieć zasłonięte usta i nos.

       13 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem. Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

      14 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

      15 Wyjeżdżając na wakacje i urlopy pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej.

        16 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.