1 Dziś wspominamy Matkę Bożą z Góry Karmel nazywaną potocznie Matką Bożą Szkaplerzną. Z tym liturgicznym wspomnieniem związany jest obrzęd przyjęcia medalika z wizerunkiem Matki Bożej –  Szkaplerza. Ci, którzy noszą szkaplerz, znajdują się pod szczególną opieką Matki Bożej w trudach i niebezpieczeństwach życia ziemskiego. Ze znakiem szkaplerza związana jest obietnica szczęśliwej śmierci i zachowanie od wiecznego potępienia. Matka Boża obiecała św. Szymonowi Stock: kto w szkaplerzu umrze, nie dozna ognia     piekielnego”. Oraz tak zwany przywilej sobotni – obietnica, że Matka Jezusa już w pierwszą sobotę po śmierci, uwolni z czyśćca tych, którzy za życia zachowywali czystość według stanu, odmawiali przepisane modlitwy i nosili szkaplerz. Matka Boża obiecała św. Szymonowi Stock: „Ja, Matka, w pierwszą sobotę po ich śmierci miłościwie przyjdę do nich i ilu ich zastanę w czyśćcu, uwolnię i zaprowadzę ich na   świętą górę żywota wiecznego”.
2 W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Czesława – kapłana –  w sobotę św. Marii Magdaleny.
 3 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
4 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista     półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo     prowadzone przez kapłana.  
5 W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów samochodowych i innych środków lokomocji racji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, które będziemy przeżywać za tydzień w wtorek.  
6 Za troskę o czystość naszej świątyni i kwiaty dziękuję paniom i panom: Bożenie i Andrzejowi Piórek, Jadwidze i Jackowi Boho, Ewie i Romanowi Kot, Bogusławie Rybak. Grupa sprzątająca złożyła 60 zł., na środki czystości. Do kwiatów dołożyli się Anna i Przemysław Piórek.
7  Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Babicy Koloni: Wilk, Pokrywka, Rusinek, Martoń, Dziok.
8  Prowadzone są zapisy na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę  w GRUPIE ŚW. ANDRZEJA BOBOLI. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 9 Wszystkim solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składam serdeczne życzenia.  
 10 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę oraz zapoznawajmy się z wydarzeniami które mają miejsce w wspólnocie kościoła powszechnego.
11 Za pracę na rzecz parafii dziękuję panu kościelnemu, p. Wiesławowi Frankowskiemu, p. Szafarzowi i p. Markowi Szmigiel. Dziękuję również panu Sołtysowi za pomoc w organizacji pracy przy naprawie oświetlenia kościoła na trzech dużych słupach oświetlających kościół porą wieczorową.
12 Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w dniu 29.07.2017r. do Starej Wsi i Bliznego. Informacji udziela Zofia Przybyła.
 13 Wszystkim życzę spokojnego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.