1 Jutro, ( poniedziałek ) Msza święta będzie wyjątkowo rano o godz. 07.00, w ciągu tygodnia Msze święte będą o godzinie 17.00. Zachęcam w miarę możliwości i czasu do uczestniczenia w Mszach świętych również w ciągu tygodnia, szczególnie kiedy w Kościele przeżywamy ROK duszpasterski poświęcony EUCHARYSTII.

2 W ŚRODĘ pół godziny przed Mszą św. NABOŻEŃSTWO do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

3 W PIĄTEK NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana i Msza  święta.

4 W PIĄTEK na Mszę św. i spotkanie zapraszam młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania z klasy 8 S. P.

5 W Sobotę przypada święto Katedry świętego Piotra. Panu Bogu będziemy polecać całą wspólnotę Kościoła Powszechnego w łączności z Papieżem Franciszkiem.

6 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Grażynie Dec, Romualdzie Gawron, Beacie Michałowicz, Piotrowi Pokrywka, Agnieszce Pokrywka. Sprzątający rejon złożył ofiarę 50 zł., na środki czystości.

7 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Łyszczak, Wilk, Moskwa, Dobrzański, Wójcik Wiesław.

8 Dziękuję p. Joannie Drążek za pracę na rzecz parafii.

9 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: ARKADIUSZ MICHALSKI zam. Barycz parafia Stubno z MONIKĄ LENART zam. Babica parafia Babica.  Zapowiedź 1.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: ŁUKASZ KOZDRAŚ zam. Strzyżów par. Strzyżów  – Fara z ANNĄ DEC zam. Babica parafia Babica.  Zapowiedź 1.

10 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.

11 Dla parafian, którzy udadzą się na beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego zostaną zamówione w Kurii specjalne Karty Wstępu na miejsce celebry Mszy św. beatyfikacyjnej. Będzie je można odebrać w naszej parafii, kiedy zostaną dostarczone. Zachęcam, aby ci którzy mogą, wzięli udział w tej Mszy św. beatyfikacyjnej 7 czerwca 2020 r.

12 Kuria Diecezjalna w Rzeszowie przesyła Zaproszenie na Narodową pielgrzymkę do Rzymu z okazji 100 rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Pielgrzymka jest organizowana przez Diecezję Rzeszowską pod patronatem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby w dniach od 15 do 20 maja 2020 r. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.

13 Wszystkim życzę Bożej opieki i spokojnego tygodnia w mocy Eucharystii która daje życie.

14 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.