1 Rozpoczęliśmy trzeci tydzień Adwentu. Już bezpośrednio przygotowujemy się do przeżywania pamiątki Narodzin Pana Jezusa przez udział w Roratach, Nowennie do Dzieciątka Jezus i Spowiedzi świętej. 

2 W poniedziałek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

3 W środę. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ będzie o godz. 17.00. O godz.17.30 będzie Msza święta z Nowenną do Dzieciątka Jezus .

4 W czwartek – Msza św. będzie rano o godzinie 07.30.

5 W PIĄTEK 20 grudnia W NASZEJ PARAFII BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA Z UDZIAŁEM KSIĘŻY Z DEKANATU. O godz. 08.30 będzie Msza św. na rozpoczęcie Spowiedzi. Spowiedź przed południem będzie od godziny 09.30 do godziny 12.00, z półgodzinną przerwą od 11.00 – 11.30. Po południu Spowiedź będzie od godz. 14.30 do godziny 17.00, z półgodzinną przerwą od 16.00 do 16.30. Bardzo proszę, by w miarę możliwości przed południem przystąpili do spowiedzi wszyscy, którzy są do w domu. Po południu z spowiedzi będą korzystać wracający z pracy, dzieci z szkoły. Bardzo proszę, spowiedzi nie odwlekać, aby w tym dniu przystąpić do sakramentu pokuty.

6 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z Nowenną do Dzieciątka Jezus. Po Mszy świętej porannej  będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu  – odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z Nowenną do Dzieciątka Jezus. W czasie sakramentu pokuty będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej Adoracji i modlitwy.

7 W piątek po spowiedzi, o godz. 17.00 będziemy montować Szopkę oraz choinki. Bardzo proszę o pomoc Radę Parafialną oraz chętnych panów do pomocy. O wystrojenie choinek proszę również młodzież z naszego K.S.M. oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania i starszych ministrantów.

 8 W sobotę – Msza św. będzie rano o godzinie 07.00.

 9 W następną niedzielę dzieci z naszej szkoły z Szkolnego Koła Caritas po Mszach św. będą rozprowadzać kartki Bożonarodzeniowe oraz ozdoby świąteczne. Wspomóżmy S.K.C.

10 Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom: Izabeli Ptak, Ewelinie Rusinek z córką, Ewie Wilk, Natalii Pokrywka, Bogusławie Rybak. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł., na środki czystości, p. Urszula Pałys 30 zł.

11 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Piórek, Piórek, Jamróz, Boho, Kot, Ficek.

12 W zakrystii są do nabycia duże świece wigilijne i opłatki.

13 Za pracę na rzecz parafii dziękuję parafianom: Janowi Jucha, Ignacemu Pietrzyk, Antoniemu Pasternak.

 14 Parafianie z Lutoryża prosili by ogłosić w naszej parafii o pielgrzymko – wycieczce do Zakopanego w dniach 11 i 12 styczeń 2020 roku. Koszt 265 zł. i ok. 70 zł. na bilety wstępu. Więcej informacji w parafii Lutoryż.

15 Ogłoszenie dla rolników z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zostało umieszczone w gablocie parafialnej. Zainteresowanych proszę o zapoznanie się.

 16 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w  Strzyżowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych. Informacja umieszczona jest w gablocie.

17 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.

 18 Serdecznie zapraszam do udziału w Roratach. Wszystkim życzę dobrej i głębokiej spowiedzi przedświątecznej oraz właściwego przeżywania czasu Adwentu – w modlitewnym  oczekiwaniu na pamiątkę Narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa.

19 Wszystkie duchowe wydarzenia tego tygodnia zawierzamy Maryi Niepokalanej.

O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się z nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i polecanymi Tobie.

20 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.