1 Dziś, przeżywamy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Ubóstwo ma różne twarze, w każdej z nich możemy spotkać Pana Jezusa, który objawił nam, że jest obecny w swoich najmniejszych braciach.

2 W ciągu tygodnia w liturgii wspominamy: w wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej ( zakonnicy), w środę – błogosławionej Karoliny Kózkówny, ( dziewicy, męczennicy ), w piątek – św. Rafała Kalinowskiego ( zakonnika), w sobotę – Ofiarowanie N.M.P.

 3 W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. modlimy się za naszych zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych. W poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę modlimy się na różańcu – w środę i piątek modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.  

 4 W poniedziałek – po Mszy św. nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.         

5 W środę – przez wstawiennictwo błogosławionej Karoliny Kózkówny – patronki naszej rzeszowskiej diecezji, będziemy polecać Panu Bogu wspólnotę Kościoła naszej diecezji.

 6 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

7 W piątek – nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

8 W niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. Przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Bożego Serca i Akt poświęcenia parafii Jezusowi Chrystusowi – Królowi Wszechświata.

 9 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła dziękuję rodzinom: Zbigniewowi Sudackiemu, Małgorzacie Cupryś, Monice Paśko. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 30 zł. na potrzeby parafii.

10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Stec, Kuś, Mazur, Pokrywka, Piwko.

11 Pragnę serdecznie podziękować p. Tadeuszowi Szpond za konserwację i renowację związaną z pozłoceniem ram obrazów Bożego Miłosierdzia i św. Antoniego oraz naprawienie powstałych ubytków. Te obrazy są w dolnym kościele. Z czasem powiesimy tu w kościele na swoich dawnych miejscach.

12 W ciągu tygodnia o godz. 16.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi. O godz. 16.30 są nabożeństwa i modlitwy za zmarłych i o godz. 17.00 jest Msza święta.

 13 W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

14 W czwartek był pogrzeb + Jana Machowskiego z Przylaska. Bożemu Miłosierdziu polećmy jego dusze i dusze naszych bliskich zmarłych wypisanych  w wypominkach.  Dobry Jezu…

15 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen