1 Przeżywając 3 Niedzielę Wielkiego Postu – wsłuchując się w Ewangelię o spotkaniu Pana Jezusa z Samarytanką,prośmy Ducha Świętego o napełnienie naszego serca wodą żywą która daje życie wieczne. Tą żywą wodą jest wiara, miłość, Eucharystia. Kto żyje wiarą, miłością i Eucharystią – ma ŻYCIE WIECZNE.

2 W ciągu tygodnia odprawiane są w Kościele wszystkie Msze święte i nabożeństwa.

3 W ciągu całego tygodnia – od jutra – godzinę przed Mszą świętą i nabożeństwami będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do osobistej adoracji Pana Jezusa i modlitwy w ciszy. Na koniec adoracji będą odśpiewane SUPLIKACJE – od powietrza, głodu, ognia i wojny zachowaj nas Panie…

4 W wtorek o godz. 13. 00 w naszym kościele będzie pogrzeb + EUGENIUSZA ŁUC. Pół godziny przed Mszą św. będzie w Kościele odmówiony różaniec za duszę zmarłego.

5 W środę, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

6 W czwartek będziemy przeżywać uroczystość świętego Józefa – Opiekuna Pana Jezusa i Oblubieńca N.M.P. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o zmarłym ks. Józefie Trzeciaku długoletnim proboszczu naszej parafii. W czwartek w Jego intencji, z okazji Imienin będzie odprawiona Msza święta. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne Życzenia.

7 W czwartek DROGA KRZYŻOWA dla uczniów z Szkoły Podstawowej o godz. 16.30.

8 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 15.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, o godz.16.45 będzie DROGA KRZYŻOWA.

9 GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ  O GODZ.15.00 Z KAZANIEM PASYJNYM, następnie    Msza święta. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. Pół godziny przed nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 14.30 będzie Droga Krzyżowa dla wszystkich, którzy w ciągu tygodnia nie uczestniczyli w tym nabożeństwie.

10 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Haligowska, Pastrernak, Dral, Pokrywka, Dymnicka. Sprzątający rejon złożył ofiarę 100 zł., na potrzeby parafii, p. Julia i Antoni Pasternak 50 zł., p. Zofia Materna 20 zł.

9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Wójcik, Bosek, Dobrzański, Krok, Dobrzański.

10 Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu RÓŻOM RÓŻAŃCOWYM: p. Zofii Przybyły, Marii Rataj 100 zł., p. Zofii Materna 50 zł., p. Mariana Pszonki 100 zł.,

11 Dziękuję p. Zenkowi Pietrucha za nieodpłatne wykonanie pracy na rzecz parafii.

12 W zakrystii można nabyć baranki z Caritasu na stół wielkanocny, ofiary z nich przeznaczone są na rzecz ludzi ubogich. Baranek 5 zł.

13 Oprócz baranków w zakrystii można nabyć wielkanocne świece tzw. PASCHAŁKI. Można je zapalić w czasie uroczystego śniadania wielkanocnego i obiadu w święta wielkanocne.

14 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

15 Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 27, 28, 29 marzec 2020r. (piątek, sobota, niedziela). Więcej w ogłoszeniach za tydzień.

16 SPOWIEDŹ przedświąteczna dla naszej  parafii z udziałem księży z Dekanatu planowana jest na dzień 2 kwietnia (czwartek).

17 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE. Związek małżeński zamierzają zawrzeć PIOTR SZURLEJ z Babicy z KAROLINĄ LALIK z Czudca. Zapowiedź 1.

18 W gablocie jest umieszczony komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zainteresowani rolnicy niech się z nim zapoznają.

19 Na owocne przeżywanie Wielkiego Postu –  wszystkim życzę wielu łask płynących z  Eucharystii która daje życie.

20 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

21 Teraz przed Najświętszym Sakramentem odśpiewamy Suplikacje prosząc Pana Boga o ustąpienie epidemii.