1 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych: w poniedziałek św. Bonawentury, w wtorek – N.M.P. z góry Karmel, w czwartekśw. Szymona z Lipnicy, w sobotę –  błogosławionego Czesława.

2 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

3 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana i Msza święta.

4 W sobotę, 20 lipca rocznica ingresu księdza biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Rzeszowskim i całej naszej diecezji.

5 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Działów: Katarzynie Bieda, Katarzynie Ciura, Andrzejowi Zaremba z synem Kacprem, Wandzie Jakóbskiej, Paulinie Jakóbskiej, Bernardowi Szymańskiemu. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł. na środki czystości, p. Krystyna Bukała 20 zł., p. Danuta Drążek 30 zł.

6 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Babicy dołu: Adamski, Niedziałek, Niedziałek, Baran, Wanat, Tomoń.

7 Dziękuję za złożone ofiary na rzecz prac parafialnych.

8 Bardzo proszę, aby o porządek na cmentarzu w tym miesiącu w najbliższą sobotę zatroszczyli się mieszkańcy Babicy – środek od rodzin Urban, Sanecki, Urban  do rodzin, Gosztyła, Lenart, Szmigiel – rodziny z obu stron ulicy.

9 Za pracę na rzecz parafii dziękuję panom: Ignacemu Pietrzyk, Janowi Jucha, Antoniemu Pasternak.

10 Prowadzone są zapisy na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę  w GRUPIE ŚW. ANDRZEJA BOBOLI. Wyczerpujące informacje są umieszczone na plakacie pielgrzymkowym w gablocie przed kościołem.

11 Wszystkim solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

12 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę oraz zapoznawajmy się z wydarzeniami które mają miejsce w wspólnocie kościoła powszechnego.

13 Za miesiąc będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. W tym dniu będziemy święcić wieńce dożynkowe, które są wyrazem naszej wdzięczności wobec Pana Boga za zebrane plony zbóż, za to że Bóg zachował nasze zbiory od powodzi, gradu, suszy, ognia. Bardzo proszę o zmobilizowanie się i zrobienie wieńców dożynkowych z poszczególnych rejonów parafii. Do zrobienia wieńców dożynkowych zachęcam dzieci, młodzież, strażaków, dorosłych. Tym bardziej, że Gminne Dożynki odbędą się w Babicy. Bardzo proszę.

14 Miesiąc lipiec, który jest poświęcony Najdroższej Krwi Pana Jezusa. W ciągu tygodnia w czasie Mszy świętej przed błogosławieństwem odmawiamy Litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

15 Dzieciom życzymy bezpiecznych wakacji Panem Bogiem, dorosłym spokojnego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.