1 Przeżywając Oktawę Bożego Ciała, prośmy Pana Boga o łaskę umocnienia wiary w eucharystyczną obecność Pana Jezusa w znaku chleba i wina. Starajmy się często przyjmować Komunię świętą, wierząc, że Eucharystia daje życie. W czasie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. jest procesja eucharystyczna.

 2 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ  CZĘSTOCHOWSKIEJ.

3 W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem dzieci, kwiatów, ziół.

Serdecznie zapraszam wszystkich na nabożeństwo, dzieci do sypania kwiatów, do dzwonienia dzwoneczkami. Po zakończonym nabożeństwie dzieci otrzymają nieco słodyczy.

 4 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

 5 W piątek wypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie ma postu piątkowego.

 6 W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7 Również w najbliższą sobotę młodzież klas ósmych z jednej części naszego dekanatu w tym z Babicy w  Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Czudcu w czasie Mszy św. o godz. 09.00 przyjmie sakrament Bierzmowania. Proszę aby kandydaci do bierzmowania w ciągu tygodnia przystąpili do spowiedzi św. Do Spowiedzi zachęcam również rodzinę tej młodzieży oraz świadków bierzmowania. Spowiedź codziennie od godz. 17.00.

8 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Przylaska; Urszuli Wiśniowskiej, Marii Pszonka, Dorocie Żarów, Krzysztofowi Wiater Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł. na potrzeby parafii, p. Maria Flaga 50 zł., na środki czystości.

9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Przylaska: Caban, Józefczyk, Małgorzata Piela, Kondracki, Czarnik.

10 Bardzo proszę, aby o czystość i porządek na cmentarzu w najbliższą sobotę zadbał rejon parafii – Babica – dół. Domy po prawej i lewej stronie ulicy – od rodziny Adamskich do skrętu na serpentyny. Proszę, aby panowie wzięli z sobą kosy i kosiarki, potrzebny będzie pan z traktorem i kosiarką rotacyjną, aby zrobić porządek na cmentarzu i wokół kaplicy cmentarnej, m.in. porządek koło śmietnika, mile będą widziane również panie do plewienia. Cmentarz to ziemia poświecona – spoczywają tam doczesne szczątki naszych bliskich zmarłych. Wygląd cmentarza, wygląd grobów świadczy również o naszej wierze. Gdyby w sobotę padał deszcz to sprzątanie cmentarza będzie w poniedziałek o godz. 17.00. Dziękuję za zrozumienie.

11 Przeżyliśmy w tym roku uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną na placu kościelnym z przyczyn wiadomych. Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy przygotowali ołtarze oraz w inny sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Za przygotowanie 1 ołtarza dziękuję mieszkańcom Działów, za przygotowanie 2 ołtarza dziękuję mieszkańcom Przylaska i Kosiny, za przygotowanie 3 ołtarza dziękuję mieszkańcom Babicy dołu i środka, za przygotowanie 4 ołtarza dziękuję mieszkańcom Babicy góra i Koloni. Dziękuję naszej parafiance z dekorację kwiatową tabernakulum. Wszystkim, którzy włożyli jakikolwiek trud w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała składam gorące – Bóg zapłać.

12 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem. Z prasy katolickiej pozostała tylko Niedziela i Gość Niedzielny. Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

13 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17.40 nabożeństwo do N.S.P.J i Msza św.

14 Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Piotr Prusaczyk z miejscowości Kadzidło z Sabiną Bury z Babicy. Zapowiedź 3, oraz Wojciech Kidacki z Babicy z Dorotą Adydan z par. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kielcach. Zapowiedź 2.

15 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.