1 Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej.

2 Msze św. w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę będą tylko rano o godz. 07.00.

3 W WTOREK o godz. 17. 30 będziemy ustawiać konstrukcję Ciemnicy i Grobu Pańskiego bardzo proszę o pomoc panów z Rady Parafialnej oraz kilku chętnych parafian do pomocy.

4 W ŚRODĘ, nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej będzie po Mszy świętej porannej.

5 WIELKI CZWARTEKdzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.  Przed    południem wszyscy księża pod przewodnictwem Ks. Biskupa gromadzą się w Katedrze na    uroczystej Mszy świętej, zwanej MSZĄ KRZYŻMA. Odnawiają przyrzeczenia kapłańskie    dziękują Panu Bogu za sakrament kapłaństwa. Na tej Mszy św. Biskup święci oleje święte, które    używane są przy udzielaniu sakramentu chrztu, chorych, bierzmowania i kapłaństwa. Wieczorem    we wszystkich parafiach odprawiana jest MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ. W naszej    parafii MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ będzie  o godz. 18.00. Będziemy dziękować za sakramenty: Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. CIEMNICY czyli więzienia, w którym Pan Jezus przebywał od czwartkowego wieczoru  do piątkowego poranka. Po zakończonym nabożeństwie zachęcam do czuwania, osobistej modlitwy i adoracji Pana Jezusa w ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek będzie do godz. 22.00.

6 WIELKI PIĄTEK – DZIEŃ MĘKI I ŚMIERCI PANA JEZUSA. OBOWIĄZUJE POST      ŚCISŁY: ILOŚCIOWY I JAKOŚCIOWY. O godz. 09. 00 będzie Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 będziemy modlić się KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, którą rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.30 będzie Droga Krzyżowa. W tym dniu nie odprawia się Mszy św., lecz przeżywamy Liturgię Męki Pańskiej. W naszej parafii LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ BĘDZIE o godz. 18.00. Liturgia Męki Pańskiej  składa się z czterech części: liturgii Słowa, adoracji Krzyża, Komunii świętej, przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Po zakończonym nabożeństwie zachęcam do czuwania, osobistej modlitwy i adoracji Pana Jezusa w Grobie. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie do godz. 22.00. O godz. 21.00 młodzież  z KSM-u z naszej parafii poprowadzi nabożeństwo  przy Grobie Pańskim. Bardzo proszę aby w Wielki Piątek całodniową ADORACJĘ PANA JEZUSA W CIEMNICY W WYZNACZONYCH GODZINACH PODJĘŁY RÓŻE RÓŻAŃCOWE, GRUPY PARAFIALNE, DZIECI MŁODZIEŻ. GODZINY ADORACJI WYWIESZONE SĄ NA DRZWIACH KOŚCIOŁA. BARDZO PROSZĘ SIĘ Z NIMI ZAPOZNAĆ.

7 WIELKA SOBOTA – DZIEŃ ŻAŁOBY PO ŚMIERCI PANA JEZUSA.  POŚWIĘCENIE POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY w naszej parafii  będzie o godz. 09.00, 10,00, 11,00. O godz. 15.00 będziemy modlić się KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, przeżywając Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 rozpoczniemy LITURGIĘ WIGILII PASCHALNEJ, na którą składa się: liturgia światła, liturgia słowa, liturgia, chrzcielna, Eucharystia. Bardzo proszę aby w Wielką Sobotę całodniową ADORACJĘ PANA JEZUSAW GROBIE WYZNACZONYCH GODZINACH PODJĘŁY RÓŻE RÓŻAŃCOWE, GRUPY PARAFIALNE, DZIECI I MŁODZIEŻ. GODZINY ADORACJI WYWIESZONE SĄ NA  DRZWIACH KOŚCIOŁA. BARDZO PROSZĘ SIĘ Z NIMI ZAPOZNAĆ. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa do godz. 21.00. O godz. 21.00 sprzątanie kościoła.

8 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. O GODZ. 06.00 REZUREKCJA.   Bardzo proszę, aby Róże Różańcowe pań: ZOFII PRZYBYŁY, JANINY WRÓBEL, ZOFII PISKADŁO, ZOFII MATERNA, HELENY KULIG przygotowały i poniosły w procesji  rezurekcyjnej obrazy. Są również 2 mniejsze obrazy dla dzieci proszę aby uczniowie z szkoły    podstawowej przygotowały i poniosły w procesji obrazy. Bardzo proszę, aby Róża panów:    JÓZEFA PASTERNAKA, STANISŁAWA DRĄŻKA przygotowały i poniosły w procesji    sztandary oraz baldachim. Bardzo proszę, aby Róże Różańcowe pań: MARII RATAJ, GRAŻYNYWÓJCIK przygotowały i poniosły w  procesji  świece.

9 PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. MSZE ŚW. jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00.

10 Od najbliższej Wielkiej Niedzieli  – do końca kwietnia wracamy do starego porządku Mszy świętych, które w niedziele i uroczystości kościelne będą o godz. 07.00, 09.00, 11.00.

11 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom z Osiedla: Ewelinie Piskadło, Bożenie Bojda, Janinie Kalisz, Małgorzacie Pijar z synem, Iwonie Skowron, Elżbiecie Tomaka.. Sprzątający rejon złożył ofiarę 120zł. na prace parafialne.

12 Troskę o czystość świątyni w sobotę po wieczornym nabożeństwie powierzamy mieszkańcom Osiedla, są to rodziny: Lonc, Szczepan, Szurlej, Wajda, Pietrzyk.

13 Dziękuję za złożone ofiary na rzecz prac parafialnych. Dziękuję Róży p. Heleny Kulig za ofiarę 100 zł. na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję p. Jadwidze Papciak za wykonanie pięknej palmy na dzisiejszą Niedzielę Palmową.

14 Zapraszam Was do udziału w nabożeństwach Triduum Paschalnego, w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę, Wielką Niedzielę. Zapraszam Was do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Nie żałujmy czasu dla Pana Jezusa, który za nas tyle wycierpiał.

15 ZAPOWIEDZI. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Aneta Pasternak z Babicy z Kamilem Różewicz z Wyżne – parafia Babica. Zapowiedz 3.

16 Z głęboką wiarą przeżyjmy czas Wielkiego Tygodnia.