1 IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest „Niedzielą Laetare” – „Raduj się”. Jej nazwa pochodzi od słów antyfony na wejście: Laetare, Ierusalem: et conventum facite, omnes qui diligitis eam… – „Raduj się, Jerozolimo, zbierzcie się wszyscy, którzy ją kochacie. Cieszcie się, wy, którzy byliście smutni, weselcie się i nasycajcie u źródła waszej pociechy”.

2 Jutro (poniedziałek) Msza święta będzie wyjątkowo o godzinie 18.00.

3 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.  

4 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.            

5 W piątek będziemy przeżywać uroczystość ku czci świętego Józefa – Opiekuna Pana Jezusa i Oblubieńca N.M.P. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o zmarłym ks. Józefie Trzeciaku długoletnim proboszczu naszej parafii. W piątek w Jego intencji, z okazji Imienin będzie odprawiona Msza święta. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne Życzenia.

 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o godz. 16.45 będzie Droga Krzyżowa. 

 6  Zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. 

 a) DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ – JEST W KAŻDY CZWARTEK O GODZ. 16.30.  

 b) DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH  – JEST W KAŻDY PIĄTEK O GODZ. 16.45. 

 c)  DROGA KRZYŻOWA DLA  WSZYSTKICH – JEST W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ. 14.00.    

7 GORZKIE ŻALE W NASZEJ PARAFII SĄ W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ.14.30. NASTĘPNIE MSZA ŚWIĘTA.

 8 Po nabożeństwie Gorzkich Żali i Mszy świętej popołudniowej, jest  KURS PRZED MAŁŻEŃSKI. Kurs przed małżeński będzie około godz. 16.00.

9 W PIĄTEK – 19 marca – rozpoczniemy nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które  poprowadzi Ks. Dyrektor Caritas Piotr Potyrała.

PIĄTEK  19. 03.  2021

16. 30 KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

16. 45 DROGA KRZYŻOWA.

17. 15 MSZA ŚW. Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ DLA WSZYSTKICH.         

18.15 / PO MSZY ŚW. / SPOTKANIE W KOŚCIELE Z MŁODZIEŻĄ: Młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania z klasy 8, kandydaci do Bierzmowania z klasy 7, grupy parafialne: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Lektorzy, młodzież z parafii.

SOBOTA  20. 03. 2021

 09.00 MSZA ŚW. Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ DLA LUDZI CHORYCH,  

            CIERPIĄCYCH, STARSZYCH, SAMOTNYCH, WDÓW, WDOWCÓW.

16.30 RÓŻANIEC –  w intencji RODZIN NASZEJ PARAFII.

17.00 MSZA ŚW. Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ DLA OJCÓW, MĘŻÓW, MATEK, ŻON.

NIEDZIELA 21. 03. 2021

08. 00 MSZA ŚW. Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ DLA WSZYSTKICH.

10.00 MSZA ŚW. Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ DLA WSZYSTKICH.

14.30 GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM REKOLEKCYJNYM.

10 Spowiedź parafialna wielkopostna planowana jest za 2 tygodnie –  27 – marca w sobotę. Będzie tylko 2 księży z poza parafii, ja będę trzeci. Z sakramentu pokuty można korzystać w ciągu tygodnia. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. i nabożeństwami.

11 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i ofiarę 50 zł., dziękuję rodzinom: Grażynie Dec, Beacie Michałowicz. Piotrowi Pokrywka. P. Romualda Gawron złożyła ofiarę 50 zł. na środki czystości

12 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Agnieszce Pokrywka, Wilk, Moskwa, Dobrzański, Wójcik Wiesław. Sprzątanie będzie po Mszy św. dla chorych o godzinie 10.00.

13 Dziękuję za złożone ofiary na rzecz prac parafialnych.  

14 Zachęcam do wielkopostnej jałmużny. Na bocznych ołtarzach wyłożone są  wielkopostne skarbonki. Ofiary z skarbonek będą zbierane w niedzielę Miłosierdzia i przeznaczone dla ludzi potrzebujących pomocy.

15 W zakrystii można nabyć wielkanocne świece tzw. PASCHAŁKI. Można je zapalić w czasie uroczystego śniadania wielkanocnego i obiadu w święta wielkanocne. Tak jak przy wigilii palimy świecę wigilijną tak przy śniadaniu wielkanocnym zapalmy świecę zwaną Paschałką, która jest zmniejszoną kopią tego dużego Paschału, który święcimy w Wielką sobotę. Paschałki są z Caritasu i ofiary z nich przeznaczone są na rzecz ludzi ubogich. 

16 Za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu dziękuję Różom Różańcowym: p. Józefa Pasternaka, p. Mariana Pszonki, Stanisława Drążka. Róże złożyły ofiarę po 100 zł. Dziękuję również naszym parafianom za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu – Zofii Buż 100 zł., Zofii Kotowicz 50 zł.

17 Aby pogłębić naszą wiarę i wiedzę, zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem.

18 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Sabina Pasternak z parafii Babica z Rafałem Ślemp z parafii Nienadówka. Zapowiedź 3.

19 W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. i nabożeństwami jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej adoracji, modlitwy w ciszy i spowiedzi świętej.                                                                    

20 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana  i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.