1 Miło jest mi poinformować parafian, że kleryk naszej parafii Jakub Przybyła w poniedziałek 7 grudnia z rąk ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego przyjął święcenia diakonatu. Życzymy Mu wielu Bożych łask na tym ostatnim odcinku drogi do sakramentu Kapłaństwa. Niech Maryja Matka Kapłanów i Wychowawczyni Powołań Kapłańskich prowadzi diakona Jakuba ku Chrystusowi – Najwyższemu Kapłanowi.

2 Rozpoczęliśmy trzeci tydzień Adwentu. Już bezpośrednio przygotowujemy się do przeżywania pamiątki Narodzin Pana Jezusa przez udział w Roratach, Nowennie do Dzieciątka Jezus i Spowiedzi świętej. 

3 W naszej parafii, codziennie w tygodniu o godz. 17.00, są odprawiane Msze św. roratnie.  

4  W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA. 8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150 rocznicy ustanowienia św. Józefa Patronem Kościoła świętego. Rok św. Józefa zakończy się 8 grudnia 2021 r. Zachęcam do ożywienia kultu do tego wspaniałego Patrona Kościoła, Rodzin. W naszej parafii w każdy poniedziałek 15 minut przed Mszą św. modlimy się za przyczyną św. Józefa. W czasie nabożeństwa czy też osobistej modlitwy zawierzajmy św. Józefowi Kościół święty, nasze rodziny i wszystkie sprawy, które nosimy w sercu.

5 W środę – rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.   

6 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

7 W piątek – nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. W piątek Msza św. będzie pół godziny później o godz. 17.30. W piątek o godz. 16.45 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i półgodzinna adoracja w ciszy, o godz. 17.15 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o godz. 17. 30 będzie Msza święta.           

8 W sobotę 19 grudnia W NASZEJ PARAFII BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA. Będzie tylko 2 księży z poza parafii, ja będę trzeci. O godz. 08.30 będzie Msza św. na rozpoczęcie Spowiedzi. Spowiedź przed południem będzie od godziny 09.00 do godziny 12.00, z półgodzinną przerwą od 10.30 – 11.00. Po południu Spowiedź będzie od godz. 14.30 do godziny 17.00, z półgodzinną przerwą od 16.00 do 16.30. Wszystkich pragnących się wyspowiadać przed świętami zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty w sobotę.

9  Za wczorajsze posprzątanie Kościoła dziękuję rodzinom: Beacie Gosztyła, Andrzejowi Lenart, Małgorzacie Szmigiel. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 150 zł. na potrzeby parafii, p. Bogusław Pasternak 50 zł.  

10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Marcinowski, Rusinek, Dymnicka, Pasternak, Lisowski, Buż. Sprzątanie będzie po zakończeniu spowiedzi, o godz. 17.00.

11 W Zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne. Opłatki są już poświęcone. Nie ma już świec wigilijnych.

12 W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. lub nabożeństwem jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej modlitwy w ciszy i spowiedzi świętej.

13 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.

14 Przeżywając dziś 39 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego módlmy się za nasza Ojczyznę, módlmy się z wszystkich represjonowanych w tamtym czasie i za wszystkich którzy w obronie Ojczyzny oddali swoje życie. Modlitwa ks. Piotra Skargi. Boże, Rządco i Panie narodów…

15 Serdecznie zapraszam do udziału w Roratach. Wszystkim życzę dobrej i głębokiej spowiedzi przedświątecznej oraz chrześcijańskiego przeżywania czasu Adwentu – w modlitewnym  oczekiwaniu na pamiątkę Narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa.

16 Wszystkie duchowe wydarzenia tego tygodnia zawierzamy Maryi Niepokalanej. O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta…                                                                                                                   

 17 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł.Święty Michale Archaniele…