1 W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina następujących świętych: w poniedziałek św. Maksymiliana Kolbego – w czwartek św. Jacka.  
 2  W wtorek – 15 sierpnia – będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ  WIEBOWZIĘCIA MATKI BOŻEJ nazywaną popularnie świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to dziękczynienie składane Panu Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej, za Boże błogosławieństwo, za zebrane plony, za zachowanie od klęsk  żywiołowych. Msze święte będą jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00. Na sumie, o godz. 11.00 poświęcenie wieńców żniwnych.
 3 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
 4 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.  O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista       półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo     prowadzone przez kapłana i Msza święta.
5 Dziękuję za złożone ofiary na rzecz prac parafialnych.
 6 Dziękuję za troskę o czystość naszej świątyni.
7 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom:Marcinowski, Pietrucha, Szmigiel, Lenart, Gosztyła.
8 W ramach akcji Kościołowi w potrzebie organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, monitory, telewizory, drukarki,  pralki, radia, odkurzacze. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać na parkingu do najbliższej soboty łącznie. W poniedziałek / 21 sierpnia /, specjalny samochód rano odbierze złożone rzeczy. Więcej informacji na plakacie w gablotce parafialnej.
9 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę oraz zapoznawajmy się z wydarzeniami które mają miejsce w wspólnocie kościoła powszechnego.
10 Wszystkim życzę spokojnego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.