1 Przeżywana dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa przypomina nam o naszym powołaniu do Chwały Nieba wysłużonej nam przez Jezusa Chrystusa. 
2 Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Panu Bogu i Matce Bożej zawierzamy dzieci komunijne oraz ich rodziny.
3  W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone będzie z Nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego i nabożeństwem majowym.
4 W środę  liturgiczne wspomnienie świętego Andrzeja Boboli – patrona naszej  Ojczyzny.
5 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z Nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego i nabożeństwem majowym. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość półgodzinnej adoracji w ciszy. O godz. 17.30 Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo majowe.
6 W ciągu tygodnia poprzez Nowennę przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Na tę Nowennę zapraszam obowiązkowo młodzież z klasy trzeciej gimnazjum, która w poniedziałek 21 maja przyjmie sakrament Bierzmowania. Zapraszam również uczniów z klasy 7 S.P. i 2 Gimnazjum, którzy za rok przystąpią do sakramentu Bierzmowania.
7 W niedzielę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA  ŚWIĘTEGO. Zgodnie z tradycją w Uroczystość Zesłania  Ducha Świętego chciejmy przyozdobić nasze domy zielonymi gałązkami. Zesłanie Ducha Świętego kończy liturgiczny czas zwany Wielkanocnym. Przykazanie kościelne mówi o obowiązku Komunii świętej wielkanocnej. Gdyby ktoś nie był jeszcze u spowiedzi i komunii wielkanocnej powinien to do niedzieli uczynić, aby nie popaść w grzech ciężki.
8 Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom z Kosiny: Magdalenie Piskadło, Marianowi Rynkiewicz, Grzegorzowi Borowiec z synem Szymonem, Katarzynie Grzebyk z synem Szczepanem. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 80 zł. na potrzeby parafii, p. Bronisława Pizło 30 zł.
9 Za dekorację kwiatową dziękuję rodzicom dzieci komunijnych.
10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Działów: Rataj, Czarnik, Czyż, Molenda, Mróz.
11 Dziękuję za złożoną ofiarę na rzecz prac parafialnych. 
12 Dziękuję dzieciom komunijnym i ich rodzicom za dar komunijny ORNAT Z PANEM JEZUSEM DOBRYM PASTERZEM, jest to ornat odpustowy i na szczególne okazje. Dziś w tym ornacie, darze dzieci komunijnych została odprawiona Msza święta za dzieci komunijne.
13 W ciągu tygodnia dzieci komunijne będą przeżywały swój tzw. „ biały tydzień”. Zapraszam dzieci z rodzicami na nabożeństwo majowe i Mszę św.
14 Boże Ciało które w tym roku, wypada 31 maja. Główna Msza św. będzie w Kościele. Następnie w procesji wyruszymy główna ulicą w kierunku Rzeszowa. 1 Ołtarz będzie przy domu p. Wojciecha, Beaty, Teresy Szurlej, 2  Ołtarz będzie przy domu p. Zofii Urban, 3 Ołtarz będzie przy domu p.Marii Niedziałek, 4 Ołtarz będzie przy domu p. Andrzeja Wróbel, obok domu p. Witolda Urban i p. Bogusławy Saneckiej. Więcej informacji za tydzień, już dziś proszę sąsiadów o pomoc w przystrojeniu ołtarzy.    
15 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) ŁAUKASZ BURY, z par. Babica z KAROLINĄ MARTINEK z par. Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie. Zapowiedz 1.
b) BARTOSZ LEKKI, z par. Babica z MARTĄ KROCHMAL, z par. Bratkowice. Zapowiedz 1.
16 Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach majowych, nie żałujmy naszego czasu dla Pana Jezusa i Jego Matki. Niech nasz śpiew litanii do Matki Bożej będzie wyrazem wdzięczności za tak wiele otrzymanych łask.