1 Przeżywamy dziś drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nasze serca miłością, pokojem i nadzieją na lepsze jutro. W tygodniu Nowenny przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia – modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia, prośmy o Miłosierdzie Boże dla nas i dla świata całego. Niech z naszych serc płynie do Pana Boga modlitwa pełna zaufania – JEZU UFAM TOBIE.

2 W ŚRODĘ, pół godziny przed Mszą św. NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

3 W PIĄTEK, pół godziny przed Mszą św. NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

4 W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus powiedział: Pragnę – aby Święto Miłosierdzia było ucieczką  i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia, ten dostąpi    zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski, niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat. Dusze giną mimo Mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest Święto Miłosierdzia. Jeżeli nie uwielbią Miłosierdzia Bożego – zginą na wieki. Nie znajdzie żadna dusza uspokojenia – powiedział Pan Jezus – dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy  ma być Świętem Miłosierdzia.

Piętnaście minut przed każdą Mszą świętą odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia zawierzając siebie i całą parafię Bożemu Miłosierdziu. Zachęcam, aby w naszych domach korzystając z łącza on-line włączyć się w naszą wspólną parafialną modlitwę w Niedzielę Miłosierdzia.

Jest to również święto Caritas. Bardzo dziękuję paniom z naszego parafialnego Koła Caritas za całoroczną pracę na rzecz potrzebujących.

5 PRZEŻYLIŚMY CZAS WIELKIEGO POSTU A W NIM CZAS TRIDUUM PASCHALNEGO I WIELKIEJ NIEDZIELI. Był to czas bardzo trudny szczególnie duchowo z powodu wprowadzonych obostrzeń przez państwo i episkopat. Nie mogliśmy uczestniczyć „ na żywo” w liturgii Wielkiego Tygodnia oraz Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Ale bardzo wielu z nas uczestniczyło w tych celebracjach poprzez środki społecznego przekazu. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przygotowali „Ciemnicę” i „Grób Pański”. Dziękuję wszystkim za liturgiczną posługę przy ołtarzu.

6  Mamy możliwość uczestniczenia w Mszach świętych w naszym kościele on-line. Na stronie parafialnej jest podany link, który klikamy i duchowo jesteśmy w naszym kościele na Mszy świętej.

7 Przypominam, że w dalszym ciągu obowiązuje limit 5 osób w kościele. Bardzo proszę o tym pamiętać i do tego się stosować.

W dalszym ciągu aż do odwołania obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Wszyscy korzystający z dyspensy w sumieniu w każdą niedzielę powinni uczestniczyć w Eucharystii transmitowanej przez środki społecznego przekazu ( telewizja, radio, Internet).

8 W NIEDZIELĘ  BOŻEGO MIŁOSIERDZIA BĘDZIE JESZCZE DODATKOWA MSZA św. o godz. 15.00.

9 Na chwilę obecną nie będą wyznaczane poszczególne rodziny do sprzątania.

10 W ciągu całego tygodnia godzinę przed Mszą świętą i nabożeństwem będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do osobistej adoracji Pana Jezusa i modlitwy w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej. Na koniec adoracji będą odśpiewane SUPLIKACJE – od powietrza, głodu, ognia i wojny zachowaj nas Panie…

11 Na adres naszej parafii otrzymaliśmy wiele życzeń świątecznych od różnych instytucji kościelnych i świeckich. Te życzenia przekazuję całej parafii. Serdecznie za nie dziękujemy.

12 Wszystkim życzę spokojnego świętowania w gronie najbliższej rodziny Spokojnych Świąt.     

13 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.