1 Jutro 13 sierpnia będziemy przeżywać czwarte Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 będzie Msza święta, którą odprawi i kazanie wygłosi zaproszony kapłan, następnie będzie Różaniec fatimski w Kościele i różańcowa procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tym pięknym nabożeństwie ku czci Matki Bożej z Fatimy. Proszę przynieść świece.
2 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych: w wtorekśw. Maksymiliana Kolbego, w środę – uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. w piątek – św. Jacka. 
3 W środę – 15 sierpnia – będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWZIĘCIA MATKI BOŻEJ nazywaną popularnie świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to dziękczynienie składane Panu Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej, za Boże błogosławieństwo, za zebrane plony, za zachowanie od klęsk żywiołowych. Msze święte będą jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00. Na sumie, o godz. 11.00 poświęcenie wieńców żniwnych.
4 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone i Msza święta.
5 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i kwiaty dziękuję następującym rodzinom: Zofii Buż, Annie Herian, Dorocie Kotowicz, Jolancie Masłyk, Jolancie Domino, Magdalenie Domino. Rodziny sprzątające kościół złożyły ofiarę 40 zł. na środki czystości.
6 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Łuc, Bardzik, Prędki, Wójcik, Fendryk.
7 Dziękuję za złożone ofiary na rzecz prac parafialnych.
8 Zaproszenie na pielgrzymkę autokarową. Zapraszamy na pielgrzymkę w dniu 25 sierpnia do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju na górze Liwocz koło Jasła  i do Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej. Bliższe dane znajdują się na tablicy ogłoszeń. Informacji udziela i zapisy przyjmuje pani Zofia Przybyła.
9 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Bernadeta Pytko z Babicy z Sławomirem Noga z Czudca. Zapowiedz 3.
b) Mateusz Muller z Zarzecza, par. Lubenia z Justyną Rak z Babicy. Zapowiedz 1.
c) Wojciech Niedziałek z Babicy z Małgorzatą Maziarz z Rzeszowa par. Bożego Ciała. Zapowiedz 1.
10 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę oraz zapoznawajmy się z wydarzeniami z życia Kościoła.
11 Wszystkim Solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy życzenia.
12  Całej wspólnocie paraialnej i wszystkim gościom życzymy spokojnego tygodnia pod Opieką Matki Bożej Wniebowziętej.