1 Jutro – 13 lipca będziemy przeżywać trzecie Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 będzie Msza święta, którą odprawi i kazanie wygłosi zaproszony kapłan, następnie będzie Różaniec fatimski w Kościele i różańcowa procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. Nabożeństwo poprowadzą tegoroczne  dzieci komunijne z rodzicami. Serdecznie zapraszam na to piękne nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Fatimy.

  2 W ciągu tygodniu w liturgii wspominamy świętych: w poniedziałek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w środęśw. Bonawentury,  w czwartekN.M.P. z góry Karmel, w sobotę św. Szymona z Lipnicy.

  3 W środę, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

  4 W piątek, pół godziny przed Mszą św.  nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

  5 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Przylaska: Danucie Chorzępa, Bernadetcie Kut    z synem, Iwonie Kichman, Elżbiecie Bieda, Teresie Sidor, Agnieszce Lassota. Ofiarę na potrzeby parafii złożyły p. Kazimiera Tondera 30 zł., p.Krystyna Dryja 30zł., p. Genowefa Szela, p. Teresa Wiśniowska 30 zł., p. Aniela Moskwa 30 zł.

6  Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy następnym rodzinom z Kosiny Są to rodziny: Piskadło, Rynkiewicz, Borowiec, Pietrucha, Rzegocki.

7 Dziękuję za złożone ofiary na rzecz prac parafialnych.

8 Dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie i godne przyjęcie obrazu Matki Bożej Robotników  i Solidarności. Dziękuję panom z Rady Parafialnej: Grzegorzowi, Krzysztofowi, Piotrowi, Robertowi, Sebastianowi, Antoniemu za wniesienie do kościoła obrazu i relikwii wraz z repliką Krzyża Nowohuckiego. Pani Anecie dziękuję za dekorację kwiatową. Dziękuję Pocztom Sztandarowym z Szkoły i Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę w sobotni wieczór i w niedzielę. Niech Matka Boża Robotników i Solidarności wyprasza Wam wiele łask u Pana Boga.

9 Ogłoszenie społeczne. Odbiór worków na śmieci wraz z kodami dla miejscowości Babica będzie w środę 15. 07. 2020 r. w Domu Ludowym w Babicy w godzinach 10.00 – 17.00. Odbiór worków na śmieci wraz z kodami dla miejscowości Wyżne będzie 15. 07. 2020 r. w Domu Ludowym w Wyżne. godzinach 10.00 – 17.00. Ogłoszenie jest wywieszone w gablocie parafialnej.

10 Na parkingu kościelnym są ustawione 2 pojemniki fundacji Ecotextil. Fundacja wspomaga osoby potrzebujące. Do pojemników można złożyć odzież używaną będącą w dobrym stanie. Może w naszych domach w szafach czy na strychu są rzeczy odzieżowe dobre z których dzieci czy wnuki powyrastały. W naszych domach są one niewykorzystane a komuś mogą się przydać. Gdyby ktoś miał takie rzeczy odzieżowe może je złożyć zapakowane do pojemników. Niech to będą rzeczy używane a będące w dobrym stanie.

 11 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem. Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

12 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Wojciech Drozd z Babicy z Edytą Skowron z Lubeni. Zapowiedź 2.

13 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17.50  litania do najdroższej Krwi Pana Jezusa.

14 Kuria Diecezjalna w Rzeszowie wystosowała komunikat iż  Świeccy szafarze Komunii Świętej mogą już wznowić pełnienie swojej posługi u chorych w domach. Nasz szafarz pan Antoni będzie pełnił swoją posługę w kościele oraz nawiedzał chorych w niedzielę i święta w domu z Komunią św. Wszyscy chorzy którzy chcą korzystać z posługi naszego Szafarza winni to zgłosić panu Szafarzowi lub ks. Proboszczowi. Chorzy, którzy będą korzystać z posługi Szafarza powinny być wyspowiadane i powinny przystąpić do komunii św. wielkanocnej. Jeżeli te warunki nie zostały wypełnione powinni przystąpić wcześniej do spowiedzi świętej.

15 W tym szczególnym dniu dla naszej Ojczyzny – Bożej opiece polećmy nasza Ojczyznę Polskę.

16 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.