1 Dziś IV niedziela wielkanocna. W naszej parafii przeżywamy Uroczystość  Odpustową ku czci Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Całą naszą parafię zawierzamy Jezusowi – Dobremu Pasterzowi. Dziś również ks. Antoni przeżywa Jubileusz – 60 – lecie posługi kapłańskiej. Czcigodnemu Jubilatowi składamy serdeczne Życzenia, wielu łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej. Witamy serdecznie wszystkich gości przybyłych na nasz Odpust.

2 Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele powszechnym. W ciągu tygodnia w czasie nabożeństwa majowego będziemy się modlić o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego w Kościele powszechnym, będziemy również prosić o powołania z naszej parafii zawierzając Panu Bogu naszego kleryka i całe Seminarium Duchowne.

3 Jutro – w poniedziałek 13 maja – przypadnie pierwsze  nabożeństwo fatimskie w tym roku. O godz. 17.00 będzie Msza św. z kazaniem fatimskim, następnie różaniec w kościele i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Proszę by figurę Matki Bożej na początku w Kościele poniosła Róża p. Zofii Przybyły.

4 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ  CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone będzie z nabożeństwem majowym.

5 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z nabożeństwem  majowym.

O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość półgodzinnej adoracji w ciszy. O godz. 17.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie będzie nabożeństwo majowe i Msza święta.

6 W wtorek i czwartek po Mszy św. wieczorowej próba przed pierwszą komunią świętą.

7 W Sobotę o godz. 10.00 – będzie Spowiedz dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą. Zachęcam aby do spowiedzi przystąpiła również rodzina dzieci komunijnych.

8 W niedzielę – 19 maja – w naszej parafii będzie Pierwsza Komunia Święta. Na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klasy trzeciej po raz pierwszy do swojego serca przyjmą Pana Jezusa w Komunii Świętej.

9 Od następnej niedzieli Msze święte w maju w niedzielę będą o godz. 08.00, 10.00, 15.00 z nabożeństwem majowym.

10 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Przylaska: Annie Caban,Natalii Józefczyk, Annie Czarnik, Małgorzacie Piela, Teresie Sidor. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 100 zł., na potrzeby parafii.

11 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy również rodzinom z Przylaska:  Materna, Szpond, Machowski, Wróbel, Chyłek.

12 Za wczorajsze uporządkowanie cmentarza dziękuję mieszkańcom Działów: Henrykowi Pokrywce, Robertowi Pokrywce, Stanisławowi Barć, Zbigniewowi Szurlej, Markowi Bukała, Adamowi Kielar, Bogdanowi Molenda, Dariuszowi Czarnik, Januszowi Martoń, rodzinie Łojek.

13 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Maria Machowska z Wyżnego (par. Babica) z Szymonem Rozkocha z par. Opatrzności Bożej w Krakowie. Zap. 3

oraz Adrianna Drążek z Babicy z Konradem Kurzawskim z Krakowa z par. M.B. Fatimskiej. Zapowiedz 2.

14 Bardzo serdecznie pragnę podziękować Panu Bogu za dar tegorocznego odpustu ku  czci Pana Jezusa  – Dobrego Pasterza. Dziękuję serdecznie ks. Markowi Łączkowskiemu  – z Czudca za koncelebrę Mszy świętej oraz za głoszenie od  samego rana  z mocą Słowa Bożego. Niech Chrystus – Dobry Pasterz obdarza Cię księże Marku mocą i siłą w pasterskiej posłudze Ludowi Bożemu a Duch Święty napełnia  Cię swoimi Darami i Owocami. Dziękuję księżom z dekanatu, proboszczom, wikariuszom i  emerytom, za obecność na dzisiejszym odpuście na czele z ks. dziekanem. Dziękuję za podjęcie odpustowych posług naszym strażakom, różom męskim i żeńskim, panu organiście, panu kościelnemu, ministrantom, czytającym Słowo Boże i modlitwę. Za wszelkie dobro wszystkim Wam serdecznie dziękuję.

15 Wszystkim życzę radosnego świętowania uroczystości odpustowych w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych.

16 Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy litanię do Matki Bożej i zawierzymy naszą parafię Panu Jezusowi Dobremu Pasterzowi i w procesji z  Najświętszym Sakramentem przejdziemy wokół naszej świątyni.

17 Po Mszy św. wraz z ks. Jubilatem  zapraszam na obiad do Domu Strażaka kapłanów oraz grupy parafialne.