1 Przeżywane dziś Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednakże choinki, szopka betlejemska i śpiew kolęd trwa do 2 lutego.

2 W WTOREK o godz. 12.30 będzie Msza św. pogrzebowa + Bartłomieja Szczepan. Pół godziny wcześniej w Kościele będzie różaniec za zmarłego.

3 W ŚRODĘ po porannej Mszy św. nabożeństwo do M. B. Częstochowskiej. Serdecznie zapraszam.

4 W PIĄTEK po Mszy świętej nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem będzie chwila osobistej Adoracji Pana Jezusa w ciszy do godz. 08.30. Na zakończenie adoracji odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam.

5 Od najbliższej SOBOTY (18 do 25 stycznia)  będziemy przeżywać w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem przewodnim  tego Tygodnia są słowa zaczerpnięte z Księgi Dziejów Apostolskich – Życzliwymi bądźmy. Będziemy wspólnie prosili o Ducha Jedności.

6 W NIEDZIELĘ nasza Diecezja będzie przeżywać Uroczystość ku czci swojego Patrona – św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa. Przez Jego wstawiennictwo będziemy polecać Panu Bogu całą naszą Diecezję.

7 Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj ( sobota 11.01.2020), znaleźli czas na chwilę adoracji Pana Jezusa w naszej parafii w ramach diecezjalnej całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8 Dziękuję za ofiarę złożoną na rzecz prac parafialnych.

9 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Marii Krok, Annie Ruszała, Małgorzacie Gargaś, Janinie Kucharzyk, Ewie Pytko, Iwonie Bałchan. Rodziny sprzątające złożyły ofiarę  60 zł., na potrzeby kościoła, oraz panie. Anna Stefanowicz 30 zł., Bernadeta Noga 30 zł., Janina Rusinek 30 zł.

10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z za torów: Wiater, Miazga, Kozik, Borowiec.

11 W ciągu tygodnia wszystkie Msze święte rano o godz.07.30.

12 WIZYTA DUSZPASTERSKA

a)  PONIEDZIAŁEKod godz. 13.00. Prawa strona w kierunku Czudca. Od rodziny p. Witolda Urbana do rodziny Hadera.

b)  WTOREK – od godz. 14.00 Prawa strona w kierunku Czudca. Od rodziny Ceglarski do rodziny Jucha, Piwko.

c) ŚRODA – od godz. 13.00. Prawa strona w kierunku Czudca. Od rodziny Kokot, wraz wcześniejszym domem z lokatorami do rodziny Szmigiel.

d) CZWARTEK – od godz. 13.00. Prawa strona w kierunku Czudca. Od rodziny Marcinowski do rodziny Proksa.

e) PIĄTEK – od godz. 13.00. Prawa strona w kierunku Czudca. Od rodzin Wilk, Pokrywka, Rybak potem z góry od rodzin Duliński, Ficek na dole domy koło DPS do rodzin Piórek, Boho.

f) SOBOTA – od godz. 08.30. Lewa strona w kierunku Czudca. Od rodzin Grzebyk, Łętowski, Pietrzyk do rodziny Urban koło Galicji oraz 4 domy za torami, rodziny Wiater, Miazga, Kozik, Borowiec.

13 W niedzielę 26 stycznia w Domu Ludowym o godz.16.00.odbędzie spotkanie opłatkowe dla GRUP PARAFIALNYCH: Rady Duszpasterskiej, Caritas parafialnego i Akcji Katolickiej.

14 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.

15 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

16 Miłosierdziu Bożemu polećmy duszę + Bartłomieja Szczepan. Wieczne odpoczywanie…