1 Dziś nasza Ojczyzna Polska i my Jej synowie i córki przeżywamy święto państwowe – 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystości Gminne  odbędą się dziś w Czudcu. Informacje związane z tym wydarzeniem są umieszczone na plakacie w gablocie  parafialnej.
2 Natomiast jutro ( poniedziałek) w naszej parafii o godz. 10.00  pod pomnikiem upamiętniającym wszystkich pomordowanych odmówimy modlitwę za wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny. Do wspólnej modlitwy zapraszam mieszkańców naszej parafii, zapraszam Poczty Sztandarowe: dzieci z Szkoły Podstawowej i braci Strażaków.
3 W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu wspominamy: w poniedziałek  – św. Jozafata Kuncewicza – męczennika, w wtorek świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – męczenników, w sobotę – św. Elżbietę Węgierską
4 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone będzie  z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące – odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych wypisanych w Wypominkach.
5 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy Koronkę do Bożego  Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych  wypisanych w Wypominkach.
6 W sobotę o godz. 09.30 w dolnym kościele będzie spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z kl. 8 i kl. 3 gimnazjum
 7 W niedzielę -18 listopada – Kościół powszechny obchodzić będzie Drugi Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tego dnia są słowa psalmu „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. W tym dniu będziemy się modlić za wszystkich ubogich materialnie i duchowo.
 8 Już za kilka dni przeżywać będziemy drugą rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Ogólnopolskie obchody odbędą się 17 i 18 listopada br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Będziemy wtedy dziękować za odzyskaną wolność, ale też prosić o Boże błogosławieństwo dla całego naszego Narodu. W samą uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada br., odnówmy Jubileuszowy Akt we wszystkich parafiach. 16 listopada br. niech rozpocznie się nowenna przygotowująca do tego dnia. Biskupi polscy proszą wszystkich wiernych o modlitewne i czynne zaangażowanie się w uroczystości najbliższych dni.
9 Dziękuję za złożoną ofiarę na rzecz prac parafialnych.
10 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Beacie Gosztyła, Ewie Lenart, Małgorzacie Szmigiel, Marii Cupryś, Grzegorzowi Cupryś. Rodziny sprzątające złożyły ofiarę 60 zł., p. Bogdan Pasternak 70 zł.
11 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Marcinowski, Pietrucha, Kociuba, Rusinek, Piróg, Pasternak,
12 Za pracę na rzecz parafii dziękuję p. Annie Borowiec p. Wiesławowi Frankowskiemu i p. kościelnemu.
13 W gablocie społecznej umieszczony jest komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w sprawie spisu zwierząt – zainteresowani rolnicy mogą się zapoznać z treścią tegoż komunikatu.
14 Zachęcamy o czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i wiedzę.
15 Listopad to miesiąc poświecony modlitwie za zmarłych. Poprzez zyskiwane odpusty, różaniec, Koronkę pomagajmy duszom w Czyśćcu cierpiącym. W ciągu tygodnia, pół godziny przed Mszą św. modlimy się za naszych zmarłych wymienionych w Wypominkach. W poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę  modlimy się na Różańcu, w środę i piątek odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.
16 Niech dobry Bóg otacza nas i naszą Ojczyznę swoją ojcowską opieką.
17 MODLITWA ZA OJCZYZNĘ