1 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych:

w środę  św. Maksymiliana Marii Kolbego, w czwartek – uroczystość Wniebowzięcia N.M.P., w sobotę – św. Jacka.

2 W wtorek – 13 sierpnia będziemy przeżywać czwarte Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 będzie Msza święta, którą odprawi i kazanie wygłosi zaproszony kapłan, następnie będzie Różaniec fatimski w Kościele i różańcowa procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tym pięknym nabożeństwie ku czci Matki Bożej z Fatimy. Proszę przynieść świece.

3 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4 W czwartek – 15 sierpnia – będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWZIĘCIA MATKI BOŻEJ nazywaną popularnie świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to dziękczynienie składane Panu Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej, za Boże błogosławieństwo, za zebrane plony, za zachowanie od klęsk żywiołowych. Msze święte będą jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00. Na sumie, o godz. 11.00 poświęcenie wieńców żniwnych.

5 W czwartek – 15 sierpnia – w naszej parafii odbędą się Gminne Dożynki przy Szkole Podstawowej. Początek godzina 15.00. Serdecznie zapraszamy.

6 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy.                 

O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana i Msza święta.

Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Babicy dołu: Annie Niemiec, Małgorzacie Zając, Stanisławowi Domino, Maciejowi Dziobek, Janowi Szczepan.

Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł., na środki czystości.

8 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Drążek, Zieliński Jacek, Wójcik, Zieliński Wacław, Masłyk.

9 Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Babicy prosiła o przekazanie informacji, iż tydzień integracyjny dla dzieci przedszkolnych będzie w dniach 26. 08. – 31.08. 2019r.,
 w godz. 08.00 – 11.00.

10 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę oraz zapoznawajmy się z wydarzeniami które mają miejsce w wspólnocie Kościoła powszechnego i lokalnego.

11 Wszystkim solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

12 Dzieciom życzymy bezpiecznych wakacji z Panem Bogiem, dorosłym spokojnego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.