1 Dziś przeżywamy 26 ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH. Modlimy się za ludzi chorych. Polecamy wszystkich cierpiących Jezusowi – najlepszemu lekarzowi duszy i ciała prosząc Go aby wszystkich chorych umocnił w Sakramencie Namaszczenia Chorych.
2 Dziś rozpoczynamy w Kościele  51. Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość  egzaminem z wolności”. Niech nasza dobrowolna abstynencja w Wielkim Poście będzie naszym darem ofiarowanym Panu Bogu za ludzi uzależnionych od alkoholu.
3 W środę rozpoczniemy czas Wielkiego Postu – będziemy rozważać co Pan Jezus wycierpiał dla naszego Zbawienia. Modlitwa, nabożeństwa, czyny miłosierdzia, rekolekcje i spowiedz mają nam pomóc przygotować się na wielkie święta Zmartwychwstania Pańskiego. W czasie sprawowanej w tym  dniu Mszy św., ma miejsce obrzęd posypania głów popiołem, na znak podejmowanej wielkopostnej pokuty prowadzącej do duchowej przemiany. W naszej parafii Msze św., z obrzędem posypania głów   popiołem będą o godz. 08.00, 10.00, 17.00. W środę popielcową obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Ilościowy, tzn. 3 posiłki: 2 lekkie i 1- sytszy. Jakościowy, powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych.
4 W środę, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
5 Na czas Wielkiego Postu ulegają zmianie godziny Mszy świętych w niedzielę. W Wielkim Poście Msze święte w niedzielę będą o godzinie: 08.00 – 10.00 – 15.00, po Gorzkich Żalach.
6 W Wielkim Poście będziemy uczestniczyć w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
a) DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM BĘDZIE W KAŻDY CZWARTEK GODZ. 16.30.
b) DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH BĘDZIE W KAŻDY PIĄTEK O GODZ. 16.40. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
7 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i będzie Droga Krzyżowa.
8 GORZKIE ŻALE W NASZEJ PARAFII BĘDĄ W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ. 15.00 Z KAZANIEM PASYJNYM, NASTĘPNIE MSZA ŚWIĘTA BEZ   HOMILII. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali.
a) W niedzielę, pół godziny przed nabożeństwem Gorzkich Żali będzie również Droga Krzyżowa dla wszystkich, którzy w ciągu tygodnia nie uczestniczyli w tym nabożeństwie.
9 Za troskę o czystość naszej świątyni dziękuję rodzinom: Stochła, Sanecki, Delikat, Pietrzyk, Kraska. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 80 zł. na cele parafialne.
10 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Rak, Drozd Danuta, Walania, Jewiasz, Materna.
11 Dziękuję za złożone ofiary na rzecz prac parafialnych.
12 Zachęcam do pogłębiania wiary przez czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem.
13 Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wywieszony jest gablocie społecznej przy kościele.
14 WSZYSTKIM ŻYCZĘ WIELU ŁASK POTRZEBNYCH DO GODNEGO     PRZEŻYWANIA WIELKIEGO POSTU.