1 Przeżywana dziś Uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO kończy okres Liturgiczny – nazywany Wielkanocnym.

2 W poniedziałek „drugi dzień zielonych świąt” Kościół przeżywa liturgiczne święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze święte będą o godz. 08.00,  i wieczorem o godz. 18.00.

3 W wtorek po Mszy świętej spotkanie Rady Parafialnej.

4  W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ  CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone z  nabożeństwem czerwcowym.

5 W czwartek przypada święto –  Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z nabożeństwem czerwcowym. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i półgodzinna adoracja w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana.

7 W niedzielę UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ. Odpust w Czudcu.

8 W najbliższą 2 niedzielę miesiąca ofiara będzie przeznaczona na prace parafialne.

9 Za troskę o czystość naszej świątyni dziękuję paniom: Danucie Drążek, Katarzynie Bieda, Krystynie Martoń, Genowefie Barć, Ewie Klęsk, Tomaszowi Sworst. Grupa sprzątająca złożyła  60 zł. na środki czystości.

10 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Działów: Bukała, Zaremba, Jakóbski, Jakóbski, Szymański.

11 W czwartek –  15 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Proszę o podjęcie funkcji w czasie tej uroczystości.

a) Obrazy i figury od głównego ołtarza do 1 ołtarza niech poniosą Róże pań:  JADWIGI PAPCIAK, MARII RATAJ, ZOFII MATERNA

b) Obrazy i figury od 1ołtarza do 2 ołtarza niech poniosą Róże pań:    DANUTY SZURLEJ, ZOFII PASTERNAK, ADELI WÓJCIK

c) Obrazy i figury od 2 ołtarza do 3 ołtarza niech poniosą Róże pań:    ZOFII PISKAŁO, HELENY KULIG, MARII RATAJ.

d) Obrazy i figury od 3 ołtarza do 4 ołtarza niech poniosą Róże pań:     ZOFII PRZYBYŁA, JANINY WRÓBEL, oraz Róża Młodzieżowa.  Do pomocy w niesieniu figur zachęcam również tych, którzy nie są zrzeszeni w Różach różańcowych.

e) Dzieci z szkoły podstawowej niech wezmą swój mały obraz.

f) Do niesienia świec proszę Róże pani: BOGUSŁAWY RYBAK

g) Do niesienia baldachimu i chorągwi proszę Różę pana JÓZEFA KUCAB i JÓZEFA PASTERNAKA

12 Dziękuję panu Zenkowi Pietrucha za wykonanie drzwi wejściowych z przodu i tyłu plebani.

13 W miesiącu czerwcu ciągu tygodnia 15 minut przed Mszą świętą przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy się modlić Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.