1 Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy VII Tydzień poświęcony WYCHOWANIU pod    hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”. W ciągu tygodnia będziemy prosili Pana  Boga o potrzebne dary dla wszystkich   odpowiedzialnych za wychowanie.
2 W wtorek liturgiczne wspomnienie N.M.P. RZESZOWSKIEJ.
 3 W środę – 13 września będziemy przeżywać piąte Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 będzie Msza święta, którą odprawi i kazanie wygłosi zaproszony  kapłan, następnie będzie Różaniec fatimski w Kościele i różańcowa procesja z figurą  Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła – 3 razy. Serdecznie zapraszam wszystkich na to piękne nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Fatimy. Proszę przynieść świece.
4 W czwartek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pół godziny przed Mszą św. odprawimy Drogę Krzyżową.
5 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista     półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo z Mszą  św.
6 W piątek przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
7 W niedzielę, 17 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W związku z tym w następną niedzielę odbędzie się zbiórka na rzecz naszej diecezjalnej rozgłośni katolickiej – RADIA  VIA. Wielu nas słucha Radia Via –  modli się razem z prowadzącymi modlitwy w radiu. Wesprzyjmy to odzieło.Proszę, aby panie z Caritas przeprowadziły zbiórkę do   puszek.
8 Za troskę o czystość naszej świątyni i kwiaty dziękuję paniom i panu: Monice Paśko, Franciszce Stec, Małgorzacie Cupryś, Marii Sitek, Magdalenie i Grzegorzowi Mołczan. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł. na środki czystości.                
9 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Mazur, Pokrywka, Jucha, Piwko, Ceglarski, Hadera.
10 Dziękuję za ofiary złożone na rzecz prac parafialnych.
11 Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wczorajszej pieszej pielgrzymce na uroczystości jubileuszowe z okazji 15 – lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej  Łaskawej. Za pomoc w organizacji pielgrzymki dziękuję panu Sebastianowi  Szczepek i panu Szafarzowi. Dziękuję również pani Zofii Przybyła za obfite ugoszczenie pielgrzymów.
12 Wszystkim życzę spokojnego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.