1 Odpowiadając na prośbę Papieża Franciszka o modlitwę różańcową w maju. Przez cały miesiąc maj modlimy się codziennie w kościele 1 częścią różańca świętego o uwolnienie świata od pandemii korona wirusa.Nabożeństwo majowe jest połączone z nabożeństwem różańcowym.

W naszej parafii w ciągu tygodnia o godzinie 17.00 modlimy się się na różańcu odmawiając 1 część różańca, o godz. 17.30., nabożeństwo majowe i Msza święta.

W środę dodatkowo po różańcu będzie nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej i nabożeństwo majowe, zaś w piątek po różańcu będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo majowe.W niedzielę o godzinie 14.30 jest RÓŻANIEC, następnie NABOŻEŃSTWO MAJOWE, o godz. 15.15 Msza święta.

2 W środę, 13 maja – będziemy przeżywać pierwsze  nabożeństwo fatimskie w tym roku, które poprowadzi zaproszony kapłan. O godz. 17.00 będzie Msza św. z kazaniem fatimskim, następnie różaniec fatimski w kościele. Z przyczyn wiadomych nie będzie procesji wokół kościoła.

3 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy świętych: w środę – Matki Bożej Fatimskiej, w czwartek – św. MaciejaApostoła, w piątek – św. Zofii, w sobotę – św. Andrzeja Boboli – patrona naszej Ojczyzny. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne Życzenia.

4 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Patrycji i Ewelinie Budzyń, Ewelinie Sapa, Alicji Sapa, Beacie Dziedzic. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 70 zł., na potrzeby parafii, zaś p. Genowefa Sapa 30 zł., i p. Danuta Pietrzyk 30 zł. na środki czystości.

5 Bardzo proszę, aby w najbliższą sobotę o czystość w kościele zadbały następujące rodziny z Osiedla: Łyszczek, Lasota, Sawicki, Jeliński, Leśniak.

6 Proszę, aby o porządek na  cmentarzu w miesiącu maju zadbały Działy.

7 W dalszym ciągu aż do odwołania obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Wszyscy korzystający z dyspensy w sumieniu w każdą niedzielę powinni uczestniczyć w Eucharystii transmitowanej przez środki społecznego przekazu ( telewizja, radio, Internet).

8 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem. Z prasy katolickiej pozostała tylko Niedziela i Gość Niedzielny. Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

9 W ciągu całego tygodnia godzinę przed nabożeństwem różańcowym – o godz. 16.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

10 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.