1 Przeżywając 1 Niedzielę Wielkiego Postu prosimy Ducha Świętego o łaskę  modlitwy, pokuty i jałmużny, które pomogą nam zbliżyć się do Pana Boga i otworzyć się na drugiego człowieka.

2 W poniedziałek i wtorek dzieci z Szkoły Podstawowej będą przeżywać swoje Szkolne Wielkopostne Rekolekcje. Program rekolekcji jest umieszczony w gablocie parafialnej i stronie internetowej szkoły.

3 W wtorek w Czudcu odbędzie się dekanalne spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 17.00. Spotkanie rozpocznie się w kościele Mszą świętą, ciąg dalszy odbędzie  się w Domu Parafialnym. Zapraszam członków i sympatyków Akcji Katolickiej. Msza św. parafialna będzie o godz. 16.00.

4 W środę, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

5 W CZWARTEK DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI  Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM O GODZ. 16.30. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie.

6 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA wraz z Drogą Krzyżową. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o godz. 16.45 będzie Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

7 W piątek przedstawiciele Caritas parafialnego udadzą się na Rekolekcje Wielkopostne do Myczkowiec. Rekolekcje potrwają do niedzieli.

8 GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ  O GODZ.15.00 Z KAZANIEM PASYJNYM, następnie Msza św. bez homilii. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. Pół godziny przed nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 14.30 będzie Droga Krzyżowa dla wszystkich, którzy w ciągu tygodnia nie uczestniczyli w tym nabożeństwie.

9 Referat Misyjny przypomina, że II Niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy za  Kościół Misyjny, zbierana jest wtedy ofiara do puszek na cele misyjne. Bardzo proszę, by panie z Caritas w następną niedzielę przeprowadziły zbiórkę.

10 Zachęcam do wielkopostnej jałmużny. Na bocznych ołtarzach wyłożone są  wielkopostne skarbonki. Ofiary z skarbonek będą zbierane w niedzielę Miłosierdzia  i przeznaczone dla dzieci z rodzin ubogich.

11 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Danucie Drozd, Anecie Jewiasz, Marioli Rak, Ewelinie Walania. Sprzątający rejon złożył ofiarę 40 zł i p. Gabriela Lubas 10 zł.

12 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Materna, Haligowski, Weber, Szopiński, Warchoł, Dral, Pasternak,

13 Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu Różom: p. Janiny Wróbel – 100 zł., Józefa Kucab – 80 zł.

14 Dziękuję za złożone ofiarę na rzecz prac parafialnych.

15 Caritas Diecezji Rzeszowskiej zachęca do przekazania 1% podatku na rzecz pomocy „Bliźni w potrzebie”. Informacje na stoliku z prasą.

16 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

17 ZAPOWIEDZI. Związek małżeński zamierzają zawrzeć.

a) Artur Jabłoński z Babicy z Adrianną Kornak z Rzeszowa. Zapowiedz 1.

b) Mateusz Baran z Babicy z Pauliną Ćwiąkała z Rzeszowa. Zapowiedz 1.

18 Wszystkim życzę wielu łask do pięknego przeżywania Wielkiego Postu – w mocy Bożego Ducha.