1 W środę, pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

2 W środę na Mszę świętą zapraszam rodziców dzieci z klasy trzeciej, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej będzie dla rodziców spotkanie w Kościele.

3 W czwartek przypada  liturgiczne wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Natomiast w naszej diecezji będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienie N.M.P. RZESZOWSKIEJ. Patronki naszej rzeszowskiej diecezji, którą będziemy polecać Jej opiece.

4 W piątek – 13 września będziemy przeżywać Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 będzie Msza święta, którą odprawi i kazanie wygłosi zaproszony kapłan, następnie będzie Różaniec fatimski w Kościele i różańcowa procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. Serdecznie zapraszam wszystkich na to piękne nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Fatimy. Proszę przynieść świece.

5 W piątek z racji Nabożeństwa Fatimskiego NIE BĘDZIE ADORACJI i NABOŻEŃSTWA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

6 W sobotę będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu – 14 września – w Polsce organizowane są spotkania modlitewne „Polska Pod Krzyżem”. Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod krzyż Chrystusa. Nam, chrześcijanom, znak krzyża przypomina o nieskończonej miłości Boga do każdego człowieka. Krzyż mówi nam, że Pan Bóg jest ciągle blisko nas. Jezus zmartwychwstały, który umarł na krzyżu z miłości do nas, jest obecny w naszych świątyniach w Eucharystii – z całym swoim bóstwem i majestatem, prawdziwie i rzeczywiście. Wspólna modlitwa w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, to wielkie wezwanie do przyjęcia Zbawienia, którego Jezus dokonał umierając na Krzyżu, wezwanie do wyznania wiary i nawrócenia.

W naszej diecezji takie nabożeństwa będą miały miejsce w Kobylance – w Sanktuarium Pasyjnym, w parafii Podwyższenia Krzyża w Rzeszowie. Program jest przedstawiony na stronie internetowej Diecezji Rzeszowskiej.

Natomiast w sobotę, w naszej parafii o godzinie 17.00 odprawimy NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ. W czasie tego nabożeństwa będziemy prosić Pana Boga o potrzebne łaski dla naszych rodzin, bliskich, sąsiadów, nieznajomych oraz dla naszej Ojczyzny. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej będzie adoracja Krzyża w czasie której z głęboką wiarą ucałujemy Pana Jezusa na Krzyżu, jak to czynimy w Wielki Piątek. Następnie będzie Msza święta. Zapraszam na to nabożeństwo – „Polska Pod Krzyżem”.

7 W najbliższą niedzielę, 15 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 53. Światowy  Dzień Środków Społecznego Przekazu. W związku z tym w następną niedzielę odbędzie się zbiórka na rzecz naszej diecezjalnej rozgłośni katolickiej – RADIA VIA. Wielu nas słucha Radia Via –  modli się razem z prowadzącymi modlitwy w radiu. Wesprzyjmy to dzieło. Proszę, aby panie z Caritas przeprowadziły zbiórkę do puszek.

8 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Zofii Szczepan, Sebastianowi Szczepek, Bogusławie Frankowskiej, Łukaszowi Niedziałek, Teresie Piwko. Rodziny sprzątające kościół złożyły ofiarę 50 zł. na potrzeby parafii.

9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Pokrywka, Pasternak, Kołodziej, Pasternak, Zając, Sanecki.

 10 Dziękuję za ofiary złożone na rzecz prac parafialnych.

11Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Rafał Zarych z Baryczki z Elżbietą Kuś z Babicy. Zapowiedz 3.

12 Wszystkim życzymy spokojnego tygodnia i wielu łask od Pana Boga w codziennych zajęciach.

13 Z racji przypadającego dziś święta Narodzenia N.M.P. zwanego świętem Matki Bożej Siewnej poświęcimy teraz ziarna pod zasiew, prosząc o Boże błogosławieństwo w pracy na roli, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego i pokarmu dla duszy.