1 Przeżywając 2 Niedzielę Wielkiego Postu – wsłuchując się w Ewangelię o Przemienieniu Pana Jezusa, prośmy Ducha Świętego o łaskę wielkopostnej zewnętrznej i wewnętrznej przemiany.

2 Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy za Kościół Misyjny, ofiarą do puszek i modlitwą wspieramy dzieło misyjne Kościoła.

3 Dziś również naszą modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkie kobiety. Dziękujemy za ich miłość, trud i poświęcenie na wszystkich obszarach ludzkiego życia i prosimy dla nich o Boże błogosławieństwo i potrzebne siły w trudzie codziennej pracy.

4 W środę, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

5 W czwartek DROGA KRZYŻOWA DLA uczniów z Szkoły Podstawowej o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszam dzieci szkolne do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

6 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, o godz.16.45 będzie DROGA KRZYŻOWA. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

7 GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ  O GODZ. 15.00 Z KAZANIEM PASYJNYM, następnie Msza święta. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. Pół godziny przed nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 14.30 będzie Droga Krzyżowa dla wszystkich, którzy w ciągu tygodnia nie uczestniczyli w tym nabożeństwie.

8 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Danucie Drozd, Marioli Muller, Anecie Jewiasz, Ewelinie Walania, Dorocie Drozd. Sprzątający rejon złożył ofiarę 100 zł., na potrzeby parafii, p. Mariola Rak 20 zł.

9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Materna, Haligowska, Warchoł, Szopiński, Dral, Pasternak, Pokrywka.

10 Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu RÓŻOM RÓŻAŃCOWYM: p. Janiny Wróbel 100 zł., p. Danuty Szurlej 100 zł., p. Józefa Kucab 120 zł., p. Czesława Wójcik 100 zł., oraz p. Krystynie Lasota 50 zł.

11 Dziękuję za złożone ofiary na rzecz prac parafialnych.

12 W zakrystii można nabyć baranki z Caritas na stół wielkanocny, ofiary z nich przeznaczone są na rzecz ludzi ubogich. Baranek 5 zł.

13 Oprócz baranków w zakrystii można nabyć wielkanocne świece tzw. PASCHAŁKI. Można je zapalić w czasie uroczystego śniadania wielkanocnego i obiadu w święta wielkanocne. Tak jak przy wigilii palimy świecę wigilijną tak przy śniadaniu wielkanocnym zapalmy świecę zwaną Paschałką, która jest zmniejszoną kopią tego dużego Paschału, który święcimy w Wielką sobotę. Paschałki są z Caritas i ofiary z nich przeznaczone są na rzecz ludzi ubogich. Koszt Paschałki 8 złotych.

14 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

15 Na owocne przeżywanie Wielkiego Postu – wszystkim życzę wielu łask płynących z  Eucharystii która daje życie.

16 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.