1 Wspominamy dziś w liturgii N.M.P. Królową Różańca świętego. Przez modlitwę różańcową polecajmy Królowej Różańca świętego wszystkie sprawy Kościoła, Ojczyzny, parafii i nasze osobiste.
2 W środę – NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone z różańcem.
3 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z  różańcem. O godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista  półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i będzie nabożeństwo różańcowe.
4 W sobotę o godz. 09.30 będzie spotkanie w dolnym kościele dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z klasy 8 i 3 gimnazjum.
5 W sobotę -13 pazdziernika – będziemy przeżywać ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku.  O godz. 17.00 będzie Msza święta, którą odprawi i kazanie wygłosi zaproszony kapłan, następnie będzie Różaniec fatimski w Kościele i różańcowa procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. Serdecznie zapraszam wszystkich na to piękne nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Fatimy. Proszę przynieść świece.
6 W niedzielę, 14 października będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Po Mszach świętych będzie organizowana  zbiórka do puszek na stypendia papieskie dla młodzieży. Zbiórkę do puszek przeprowadzi młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.
 7 O poprowadzenie różańca w tym tygodniu poproszę: w poniedziałek Różę p. Marii Rataj, w wtorek uczniów z klasy 7,w środę Różę p. Janiny Wróbel, w czwartek Caritas parafialny, w piątek          Różę pana Józefa Kucab.
8 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Magdalenie Szary, Marii Sitek, Dorocie Szczepan, Piotrowi Ceglarskiemu, Małgorzacie Cupryś, Zbigniewowi Sudackiemu. Rodziny sprzątające kościół złożyły ofiarę 40 zł, p. Dorota Szczepan 40 zł.
9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Stec, Paśko, Kuś, Pokrywka, Mazur, Jucha, Piwko.
10 Za pracę na rzecz parafii przy remoncie sanitariatów dziękuję p. Tomaszowi Kołodziej oraz panom Wiesławowi Frankowskiemu, Antoniemu Pasternak, kościelnemu za wyczyszczenie lamp na placu kościelnym i wymianie żarówek.
11 Ofiara w przyszłą – 2 niedzielę miesiąca – będzie przeznaczona na rzecz prac parafialnych.
 12 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Waldemar Grzesik z Świlczy i Elżbieta Jakóbowicz z Babicy. Zapowiedz 2.
13 W sobotę Imieniny będzie przeżywał Ks. Biskup Edward Białogłowski. Pamiętajmy w naszych modlitwach o czcigodnym Solenizancie.
14 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.
15  Serdecznie zapraszam i zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach Różańcowych. Wszystkim życzę miłej niedzieli i spokojnego tygodnia.
16 W najbliższy wtorek o godz. 15.00 będzie Msza św. pogrzebowa za duszę + Stanisława Cuprysia. Polećmy Bożemu Miłosierdziu jego duszę.