1 Przeżywając dziś Uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  zawierzamy Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu każdy dzień naszego życia.

2 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ  CZĘSTOCHOWSKIEJ.

3 W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała.

Istotą tej uroczystości jest publiczne wyznanie wiary w Eucharystyczną obecność Pana Jezusa w Komunii świętej czyli Eucharystii. Ma to miejsce w czasie Mszy świętej oraz w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, który, jak śpiewamy w pieśni: zagrody nasze widzieć przychodzi, i jak się dzieciom Jego powodzi. Przeżywamy rok duszpasterski poświęcony Eucharystii. Niech czwartkowa uroczystość jeszcze bardziej umocni naszą wiarę w żywa obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Władze kościelne zalecają aby procesje eucharystyczne w uroczystość Bożego Ciała w tym roku były na placu kościelnym, z przyczyn wiadomych.

W naszej parafii w uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą tak jak w niedzielę, o godz. 07.00, 09.00. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00. będzie procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła. Bardzo proszę aby Ołtarze wokół kościoła zrobili chętni mieszkańcy poszczególnych rejonów parafii. Pierwszy Ołtarz poniżej schodów mieszkańcy Działów, drugi Ołtarz z tyłu kościoła mieszkańcy Przylaska, trzeci Ołtarz pod schodami przy bocznym wejściu do kościoła mieszkańcy Babicy dołu i środka, czwarty Ołtarz przy Krzyżu misyjnym mieszkańcy Babicy góry i kolonii. Mile by były widziane dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Proszę aby chętne Róże Różańcowe niewiast wzięły chociaż kilka obrazów i świece. Proszę, aby Róża p. Mariana Pszonki wzięła baldachim i chorągwie. Niech ta uroczystość będzie naszym wspólnym wyznaniem wiary w żywą, eucharystyczną obecność Pana Jezusa pośród nas.

4 W piątek rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała. Do czwartku po „Bożym Ciele” każdego dnia po Mszy świętej wieczorowej będzie miała miejsce procesja Eucharystyczna wokół kościoła z  Najświętszym Sakramentem. W niedzielę procesja będzie na sumie.

5 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

6 W piątek po Mszy św. i procesji będzie się spotkanie dla uczniów z klasy 8 związane z sakramentem Bierzmowania.

7 W sobotę 13 czerwca będziemy przeżywać drugie nabożeństwo Fatimskie. Msza święta będzie wyjątkowo troszkę później o godz. 18.30. O godz. 18.30 będzie Msza święta następnie różaniec fatimski w kościele i procesja eucharystyczna z najświętszym Sakramentem bez figury Matki Bożej. Nabożeństwo różańcowe poprowadzi Grupa Modlitewna Wieczernik Maryi. Serdecznie zapraszam wszystkich na to piękne nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Fatimy.

8 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z z Przylaska „ z pod Wyciągu”: Barbarze Dudek, Dorocie Dudek, Barbarze Kędzior, Barbarze Piela, Marioli Kędzior, Tadeuszowi Skoczylas, Dominice Piela. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 60 zł., na środki czystości.

9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Przylaska: Wiśniowski, Pszonka, Żarów, Wiater, Różewicz.  

10 Dziękuję rodzinie, która troszczy się o figurę Matki Bożej na parkingu.

11 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem. Z prasy katolickiej pozostała tylko Niedziela i Gość Niedzielny. Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

12 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

13 O godz. 17.40 codziennie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

14 Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Daniel Madej z Rzeszowa – Słociny z Natalią Ożóg pochodzącą z Babicy. Zapowiedź 3, Piotr Prusaczyk z miejscowości Kadzidło z Sabiną Bury z Babicy. Zapowiedź 2, oraz Wojciech Kidacki z Babicy z Dorotą z par. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kielcach.. Zapowiedź 1.

15 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.