1 Słowo Boże 3 Niedzieli wielkiego Postu wzywa nas do wierności Bożym Przykazaniom i nauce Chrystusa.

2 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

3 W poniedziałek – Dzień Kobiet – będziemy modlić się za wszystkie kobiety. Niech ten dzień będzie okazją aby docenić  ich codzienną pracę czasem nie zauważalną.

4 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

5  W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o godz. 16.45 będzie Droga Krzyżowa.

6  Zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

a) DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ – JEST W KAŻDY CZWARTEK O GODZ. 16.30.

b) DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH  – JEST W KAŻDY PIĄTEK O GODZ. 16.45.

c)  DROGA KRZYŻOWA DLA  WSZYSTKICH – JEST W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ. 14.00.

7 GORZKIE ŻALE W NASZEJ PARAFII SĄ W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ.14.30.  NASTĘPNIE MSZA ŚWIĘTA.

8 Po nabożeństwie Gorzkich Żali i Mszy świętej popołudniowej, jest  KURS PRZED MAŁŻEŃSKI.  Kurs przed małżeński będzie około godz. 16.00.

9 W najbliższą, II niedzielę miesiąca ofiara będzie przeznaczona na rzecz prac parafialnych.

10 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Jolancie Wnęk, Agnieszce i Michałowi Salach, Danucie Choma. Marcin Pasternak złożył ofiarę 50 zł. p. Anna Rusinek również 50 zł., na potrzeby parafii.

11 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Dec, Gawron, Michałowicz, Pokrywka, Sikora.

12 Dziękuję za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła. Za miesiąc styczeń i miesiąc luty został zapłacony rachunek 4500 zł.

13 Zachęcam do wielkopostnej jałmużny. Na bocznych ołtarzach wyłożone są  wielkopostne skarbonki. Ofiary z skarbonek będą zbierane w niedzielę Miłosierdzia i przeznaczone dla ludzi potrzebujących pomocy.

14 W zakrystii można nabyć baranki z Caritasu na stół wielkanocny.

15 W zakrystii można nabyć wielkanocne świece tzw. PASCHAŁKI. Można je zapalić w czasie uroczystego śniadania wielkanocnego i obiadu w święta wielkanocne. Tak jak przy wigilii palimy świecę wigilijną tak przy śniadaniu wielkanocnym zapalmy świecę zwaną Paschałką, która jest zmniejszoną kopią tego dużego Paschału, który święcimy w Wielką sobotę. Paschałki są z Caritasu i ofiary z nich przeznaczone są na rzecz ludzi ubogich.

16  Za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu dziękuję Różom Różańcowym: p. Danuty Szurlej, p. Czesława Wójcika. Róże złożyły ofiarę po 100 zł. Dziękuję również naszym parafianom za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu – Jadwidze Papciak i Agnieszce Papciak 100 zł., Stanisławie Mania 150 zł., Krystynie Lasota 50 zł.

17 Aby pogłębić naszą wiarę i wiedzę, zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem.

18 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Sabina Pasternak z parafii Babica z Rafałem Ślemp z parafii Nienadówka. Zapowiedź 2.

19 W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. lub nabożeństwem jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej adoracji, modlitwy w ciszy i spowiedzi świętej.

20 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana  i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.