1 Przeżywamy II niedzielę Adwentu. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie. Modlitwą i dobrowolną ofiarą możemy wesprzeć Dzieło Misyjne Kościoła.  

2 Niech święty Mikołaj, którego dziś wspominamy uczy nas wrażliwości na ludzką niedolę. Na wzór św. Mikołaja czyńmy dobro dyskretnie i niezauważalnie.   

3  W naszej parafii, codziennie w tygodniu o godz. 17.00, są odprawiane Msze św. roratnie.  

4 Nowy Rok Liturgiczny przeżywany pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy” niech nam wszystkim pomoże jeszcze bardziej pokochać Eucharystię, odkryć jej znaczenie i głębię oraz pomóc świadomie ją przeżywać. Ceńmy sobie Mszę świętą.       

5 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.   

 6 W wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Z tą uroczystością związana jest tzw. GODZINA ŁASKI. Matka Boża objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947     powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski”. W wtorek  od godz. 12.00 – 13.00 Kościół będzie otwarty. Zapraszam do modlitwy w godzinie łaski. Ludzie chorzy, starsi którzy nie mogą w tym czasie przyjść do kościoła, niech się pomodlą w domu.

7 W wtorek na Mszy świętej wieczorowej dzieci z klasy 3 otrzymają poświęcone medaliki M.B. Niepokalanej.

8 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.     

9 W piątek – nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.           

10 W tym tygodniu – w środę, piątek, sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

11 W niedzielę przypada 39 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. Będziemy modlić się za naszą Ojczyznę pamiętając o tamtych wydarzeniach.  

12 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła dziękuję rodzinom:Elżbiecie Cieśla, Marii Sworst, Urszuli Gurbisz, Wiesławowi Babraj, Robertowi Wiater, Kamilowi Niedziałek. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 250 zł. na potrzeby parafii.         

13 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Pasternak, Cupryś, Gosztyła, Lenart, Szmigiel. 

14 Za pracę na rzecz parafii dziękuję panom Wiesławowi Frankowskiemu i Antoniemu Pasternak.     

15 Radni Gminni naszej miejscowości oraz p. Sołtys dziękują wszystkim, którzy byli zaangażowani w realizację inwestycji – Budowa miejsc postojowych prz Zespole Szkół w Babicy. Dziękuję p. Sebastianowi Szczepek który się o to bardzo starał i zabiegał..

16 Pragnę bardzo serdecznie podziękować 2 rodzinom naszej parafii za zakupienie i zamontowanie 3 kropielnic na wodę święconą, które działają na foto komórkę. Po podstawieniu ręki pod kropielnicę nasze palce zostaną zwilżone bieżącą, czystą wodą święconą. Uczyńmy wtedy znak krzyża. Znak Krzyża uczyniony wodą święconą przypomina nam, że przez chrzest należymy do Chrystusa oraz ukazuje nam miłość Jezusa okazaną dla naszego odkupienia. Przeżegnanie się wodą święconą umacnia nas w chwilach pokus i trudności. Ten pobożnie wykonywany gest, wraz z wypowiedzeniem słów – w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego – daje odpust cząstkowy. Taki akt pobożności był zalecany przez św. Teresę z Avila.

17 W zakrystii są do nabycia świece wigilijne. Duże w cenie 12 zł, małe 5 zł.    

18 W Zakrystii są do nabycie Opłatki wigilijne. Opłatki są już poświęcone.

19 W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. lub nabożeństwem jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej modlitwy w ciszy i spowiedzi.

20 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.