1 Dziś niedziela adoracyjna – módlmy się o łaskę mocnej wiary w eucharystyczną obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina.

2 W wtorek przypada święto Narodzenia Matki Bożej zwane popularnie Matki Bożej Siewnej. Na Mszy świętej poświęcimy ziarno siewne.

3 W środę, nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ. 

 4 W środę na Mszę świętą zapraszam rodziców dzieci z klasy trzeciej, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej będzie dla rodziców spotkanie w Kościele.

5 W piątek nabożeństwo BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

6 W sobotę przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Natomiast w naszej diecezji będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienie N.M.P. RZESZOWSKIEJ. Patronki naszej rzeszowskiej diecezji, którą będziemy polecać Jej opiece.

7 W niedzielę – 13 września będziemy przeżywać Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 15.00 będzie Msza święta, którą odprawi i kazanie wygłosi zaproszony kapłan, następnie będzie Różaniec fatimski w Kościele i różańcowa procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. Serdecznie zapraszam wszystkich na to piękne nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Fatimy.

8 W niedzielę – 13 września rozpoczniemy X Tydzień Wychowania, poświęcony budowaniu więzi.

9 W niedzielę ofiara będzie przeznaczona na rzecz prac parafialnych.

10 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Babicy – dołu: Annie Adamskiej, Małgorzacie Niedziałek, Janowi Niedziałek, Beacie Baran, Beacie Wanat, Annie Tomoń. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 60 zł. na potrzeby parafii.  

11 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Babicy dołu: Bury, Buż, Buż, Kmon, Mac, Mac.

 12 W najbliższym tygodniu zostaną wycięte tuje na cmentarzu, najprawdopodobniej będzie to piątek 11 września. Prace wycięcia wykona specjalistyczna firma zewnętrzna. Firma wytnie tuje w alejkach, tuje rosnące wzdłuż drogi zostaną usunięte w sobotę. W związku z przeprowadzonymi pracami proszę aby w najbliższą sobotę tj. 12 września na godz 8 rano przyszli panowie do sprzątnięcia wyciętych tui. Potrzebne będą  również 2 lub 3 ciągniki, siekiery, miotły proszę również aby kilku panów przyniosło ze sobą piły motorowe.

 13 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Grzegorz Drozd z Babicy z Agnieszką Najsarek  z Niżatyc par. Kańczuga.. Zapowiedź 3. 

14 Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki zwraca się z prośbą: w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Wszyscy zatem którzy nie mają przeciwwskazań zdrowotnych powinni w czasie nabożeństw mieć zasłonięte usta i nos. 

  15 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.  Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.      

16 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

17 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.