1 Dziś wspólnota Kościoła przeżywa liturgiczne Święto Przemienienia Pańskiego. Prośmy Przemienionego Pana Jezusa o łaskę wewnętrznej przemiany.
 2 W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina następujących świętych:  w wtorek św. Dominika – w środę św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy – w czwartek św. Wawrzyńca – w piątek św. Klary. 
 3 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
4 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista        półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo     prowadzone i Msza święta.
 5 W najbliższą niedzielę 13 sierpnia będziemy przeżywać czwarte Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 10.30 będzie odmówiony Różaniec fatimski w Kościele, następnie o godz. 11. 00 będzie Msza święta, którą odprawi i kazanie wygłosi zaproszony kapłan, następnie będzie procesja różańcowa z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. Serdecznie zapraszam do udziału w tym pięknym nabożeństwie.
6 Ofiara w przyszłą drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na prace w parafii.
7 Za troskę o czystość naszej świątyni dziękuję wszystkim sprzątającym.
8 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Buż, Lisowski, Buż, Ślączka, Rusinek.
 9 Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Bardzo proszę o zrobienie kilku wieńców dożynkowych, które są wyrazem naszej wdzięczności wobec Pana Boga za zebrane plony zbóż.
10 ZPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Mateusz Bełch, syn Jana i Krystyny Graboń zam. w Babicy z Agnieszką Szala, córką Stanisława i Genowefy Słaby zam. Błażowej Dolnej. Zapowiedz 2.
b) Łukasz Bialic, syn Jerzego i Anny Szeliga zam. w Lubeni z Pauliną Sawicką, córką  Andrzeja i Marii Hajt zam. w Babicy. Zapowiedz 1.
11 Wszystkim życzę spokojnego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.