1 W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. W tych dniach urządza się procesje błagalne ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych. W naszej parafii tradycyjnie o 17. 30 nabożeństwo majowe, następnie Msza święta a po Mszy św. będą w tych dniach procesje wokół Kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych i przy Krzyżu będą odmówione modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Zapraszam do tej wspólnej    modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy, by nikomu nie zabrakło chleba, aby nas ominęły kataklizmy niszczące plony i naszą pracę.
2 W poniedziałek  po Mszy św. wieczorowej będzie próba dla dzieci z klasy trzeciej przed Pierwszą Komunią Świętą.
3 W wtorek przypada  liturgiczne wspomnienie świętego Stanisława – biskupa i męczennika, patrona  naszej Ojczyzny. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne Życzenia.
4 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ  CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone będzie z nabożeństwem majowym.
5 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z nabożeństwem majowym. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość półgodzinnej adoracji w ciszy. O godz. 17.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie będzie nabożeństwo majowe. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed  uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
6 W Sobotę o godz. 10.00 – będzie Spowiedz dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą. Zachęcam aby do spowiedzi przystąpiła również rodzina dzieci komunijnych.
7 W niedzielę w naszej parafii będzie Pierwsza Komunia Święta. Na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klasy trzeciej po raz pierwszy do swojego serca przyjmią Pana Jezusa w Komunii Świętej.
8 W niedzielę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.
9 Również w najbliższą drugą niedzielę miesiąca ofiara będzie przeznaczona na rzecz  prac parafialnych.
10 W ubiegłym roku w setną rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie wprowadziliśmy nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. W tym roku również będziemy kontynuować te nabożeństwa. Od maja do października będziemy się gromadzić każdego 13 dnia miesiąca na  nabożeństwo fatimskie. Na początku będzie Msza święta z homilią którą wygłosi zaproszony kapłan. Po Mszy świętej tu w kościele odmówimy jedną część różańca następnie ze świecami w dłoniach niosąc figurę Matki Bożej Fatimskiej trzy razy przejdziemy wokół naszego kościoła śpiewając pieśni maryjne. W najbliższą niedzielę przypada pierwsze nabożeństwo fatimskie. O godz. 15.00 będzie Msza św. z kazaniem fatimskim, następnie różaniec w kościele i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Proszę by figurę Matki Bożej na początku w Kościele poniosła Róża p. Zofii Przybyły.
11  Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Przylaska: Elżbiecie Bieda, Krystynie Dryja, Iwonie Kichman, Teresie Sidor, Agnieszce i Krzysztofowi Lassota, Piotrowi Kulińskiemu. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 70 zł. na potrzeby parafii, zaś p. Teresa Wiśniowska 30 zł.
12 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Kosiny: Piskadło, Rynkiweicz, Grzebyk, Borowiec, Pietrucha , Rzegocki.
13 Dziękuję p. Krzysztofowi Lassota i jego synowi za wykoszenie trawy wokół kościoła.
14 Za wczorajsze prace porządkowe na cmentarzu dziękuję mieszkańcom Działów: Danucie Nizickiej, Henrykowi Pokrywka, Januszowi Martoń, Stanisławowi Barć, Zbigniewowi Szurlej, Mateuszowi Klęsk, Tomaszowi Sworst, Bogdanowi Molenda, Adamowi Kielar, WojciechowiBarć, Wiktorii Papciak, Dominikowi Łojek, Miłoszowi Grębosz.
15  Proszono by ogłosić, że od jutra do naszych drzwi zapukają kominiarze aby sprawdzić i przeczyścić przewody kominowe. Wszyscy którzy skorzystają z tych usług otrzymają stosowne zaświadczenie. Koszt 35 zł. Więcej informacji na ten temat można przeczytać w ogłoszeniu, które jest umieszczone w gablocie.
16 Kościół to miejsce modlitwy, to miejsce święte i trzeba je uszanować między innymi przez właściwy strój godny tego miejsca. Bardzo proszę i kategorycznie wymagam aby do kościoła nie przychodzić w krótkich spodenkach. W kościele obowiązują długie spodnie oraz spódnica czy sukienka przynajmniej do kolan. Związane jest to z powagą tego miejsca.
17 Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach majowych, nie żałujmy naszego czasu dla Pana Jezusa i Jego Matki. Niech nasz śpiew litanii do Matki Bożej będzie wyrazem wdzięczności za tak wiele otrzymanych łask.