1 Od soboty do dzisiejszej niedzieli naszej parafii przeżywamy Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej ROBOTNIKÓW i SOLIDARNOŚCI. Jest to czas zawierzenia siebie, rodzin, parafii, miejsc pracy Matce Bożej.

2 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy świętych: w poniedziałek – św. Marię Teresę Ledóchowską, w środę – św. Jana z Dukli, w sobotę – św. Benedykta – patrona Europy.

4 W środę, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

5 W piątek, pół godziny przed Mszą św.  nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

6  Najbliższa niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic na Mszy św. o godz. 09.00.

7 W niedzielę ofiara będzie przeznaczona na rzecz prac parafialnych.

8 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Przylaska: Ewelinie Materna, Marii Szpond, Teresie Machowskiej, Adamowi Chyłek, Mariuszowi Wróbel. Ofiarę na potrzeby parafii złożyły p. Genowefa Pszonka 30 zł., Marianna Piela 30 zł., p.Kazimiera Jedziniak 40 zł.

9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy następnym rodzinom z Przylaska. Są to rodziny: Kut, Bieda, Dryja, Kichman, Sidor, Chorzępa.

10  Za pracę na rzecz parafii dziękuję p. Anecie Jakóbskiej oraz panom Antoniemu Pasternak i Markowi Szmigiel

11. Ogłoszenie społeczne. Odbiór worków na śmieci wraz z kodami dla miejscowości Babica będzie 15. 07. 2020 r. w Domu Ludowym w Babicy w godzinach 10.00 – 17.00. Odbiór worków na śmieci wraz z kodami dla miejscowości Wyżne będzie 15. 07. 2020 r. w Domu Ludowym w Wyżne. godzinach 10.00 – 17.00. Ogłoszenie jest wywieszone w gablocie parafialnej.

12 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.  Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

13 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17.50  litania do najdroższej Krwi Pana Jezusa.

14 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Wojciech Drozd z Babicy z Edytą Skowron z Lubeni. Zapowiedź 1.

15 Dziś w kościołach naszej diecezji po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na rzecz poszkodowanych przez nawałnice i podtopienia z terenu naszej diecezji.

16 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.