1 Listopad to miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Poprzez zyskiwane odpusty, różaniec, Koronkę nieśmy modlitewną pomoc duszom w Czyśćcu cierpiącym.

2 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone będzie  z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące – odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych wypisanych w Wypominkach.

3 W Pierwszy Czwartek Miesiąca modlić się będziemy w intencji POWOŁAŃ do służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii.

4 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone będzie z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy Koronkę do Bożego  Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych  wypisanych w Wypominkach.

5 W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie – poświęcenia Bazyliki na Lateranie.

6 W niedzielę – 10 listopada – będziemy przeżywać XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym „ Przemilczane  cierpienie”. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym będzie poświęcony sytuacji chrześcijan w Sudanie Południowym.

7 Ofiara w przyszłą niedzielę na rzecz prac parafialnych.

8 W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 – z okazji zbliżającego się święta rocznicy odzyskania Niepodległości,  pod pomnikiem upamiętniającym  wszystkich pomordowanych odmówimy modlitwę za wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9 Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom: Bronisławie Kokot, Marcie Pasternak, Joannie Pomianek, Małgorzacie Kucab, Oldze Rożek.

Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł., na środki czystości i 150 zł. na kwiaty, p. Zofia Pasternak 20 zł., na środki czystości.

10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Zieliński, Babraj, Gurbisz, Niedziałek, Sworst, Wiater, Cieśla.

11 Na cmentarzu został postawiony kontener na szkło i plastik z grobów. Proszę więc, aby do kontenera wrzucać tylko szkło i plastik. Kwiaty i wieńce proszę składać poniżej śmietnika.

12 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

13 W ciągu tygodnia, pół godziny przed Mszą św. modlimy się za naszych zmarłych wymienionych w Wypominkach. W poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę  modlimy się na Różańcu, w środę i piątek odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

14 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.