1 Rozpoczęliśmy miesiąc Sierpień, który w naszej chrześcijańskiej tradycji poświęcony jest Matce Bożej. W tym miesiącu przeżywamy różne święta Maryjne. Rzesze wiernych pielgrzymują do różnych sanktuariów maryjnych w naszej Ojczyźnie. W tym miesiącu modlimy się o trzeźwość w naszej Ojczyznie, parafii, rodzinach.

2 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych: w wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek –  św. Dominika, w piątek św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, w sobotęśw. Wawrzyńca.

3 Dziś pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego wyruszyła 42 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszej modlitwie pamiętajmy o pielgrzymach.

4 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

5 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana i Msza święta.

6 W niedzielę ofiara będzie przeznaczona na rzecz prac parafialnych.

7 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Babicy dołu: Kazimierze Wolan, Łukaszowi Wolan z synem, Małgorzacie Wolan z córką, Anecie i Pawłowi Jakóbskim z dziećmi, Zbigniewowi Antosz. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł., na środki czystości.

8 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Szczepan, Niemiec, Zając, Dziobek, Domino.

9 Trwają prace remontowe przy kaplicy cmentarnej związane z jej ociepleniem i położeniem nowej elewacji.

10 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły    pogłębiajmy naszą wiarę oraz zapoznawajmy się z wydarzeniami które mają miejsce w wspólnocie kościoła powszechnego i lokalnego.

11 Wszystkim solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

12 Za półtora tygodnia będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. W tym dniu będziemy święcić wieńce dożynkowe, które są wyrazem naszej wdzięczności wobec Pana Boga za zebrane plony zbóż, za to że Bóg zachował nasze zbiory od powodzi, gradu, suszy, ognia. Bardzo proszę o zmobilizowanie się i zrobienie wieńców dożynkowych z poszczególnych rejonów parafii. Do zrobienia wieńców dożynkowych zachęcam dzieci, młodzież, strażaków, dorosłych. Tym bardziej, że Gminne Dożynki odbędą się w Babicy. W zakrystii są do odebrania KARTY ZGŁOSZENIOWE udziału w Przeglądzie Wieńców Dożynkowych. Każda grupa robiąca wieniec dożynkowy powinna mieć taką kartę zgłoszeniową.

13 W czwartek – 8 sierpnia 2019 r., z powodu 28 Rzeszowskiego Rajdu samochodowego nastąpi zamknięcie części dróg w Babicy w godzinach 11.00 – 18.00. Mapa zamkniętych dróg jest wywieszona w gablotce. Pod chórem na sztaludze z prasą katolicką są wyłożone foldery z mapkami zamkniętych dróg w Babicy z powodu Rajdu samochodowego w Babicy, który będzie miał miejsce w najbliższy czwartek.

14 Dzieciom życzymy bezpiecznych wakacji Panem Bogiem, dorosłym spokojnego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.