Jutro – 4 września – o godz. 08.00 będzie Msza święta w naszym kościele na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Na Mszę św. zapraszam dzieci ze Szkoły Podstawowej, nauczycieli i rodziców. Uczniowie przychodzą bezpośrednio do Kościoła, natomiast po Mszy św. w zorganizowanej grupie wracają do szkoły.
2 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
3 W środę na Mszę świętą zapraszam rodziców dzieci z klasy trzeciej, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej będzie dla rodziców spotkanie w Kościele.
4 W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – będziemy się modlić o Powołania do Służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii.
5  W czwartek na Mszę świętą zapraszam młodzież z klasy trzeciej Gimnazjum, która w tym roku szkolnym przyjmie Sakrament Bierzmowania.
6 W piątek, 8 września, we wszystkich parafiach naszej diecezji dokonamy Aktu Poświęcenia Parafii i Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi, w nawiązaniu do Aktu Poświęcenia dokonanego przez biskupów polskich 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz  do aktu z 8 września  1946 r., na Jasnej Górze, gdy biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Aktu Poświęcenia Parafii i Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi dokonamy na zakończenie Mszy św. przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Prosimy również, aby w ten sam dzień – 8 września – każda rodzina w parafii w swoim domu – w godzinie Apelu Jasnogórskiego – dokonała takiego poświęcenia Rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Treść Aktu Zawierzenia będzie umieszczona w piątek na stoliku z prasą katolicką, będzie ją można wziąć do domu.
7 W piątek przypada święto Narodzenia Matki Bożej zwane popularnie Matki Bożej Siewnej. Na Mszy świętej poświęcimy ziarno siewne.
8 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista      półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo.
9 Jak już wspomniałem w ubiegłą niedzielę – w najbliższą sobotę – 9 września – z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka do Czudca na uroczystości Jubileuszowe związane z 15 rocznicą Koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej. O godz. 7.30 zgromadzimy się w kościele, odmówimy modlitwę, następnie z śpiewem i modlitwą na ustach będziemy pieszo pielgrzymować na miejsce uroczystości Jubileuszowych. Pójdziemy chodnikiem w stronę szkoły, następnie przez Przylasek i Zawisłocze na miejsce uroczystości.
10 Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów w Tuchowie, Odporyszowie i Zabawie, która odbędzie się 30. września br. Bliższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń. Szczegółowych informacji udziela i zapisy przyjmuje p. Zofia Przybyła.
11 Za troskę o czystość naszej świątyni i kwiaty dziękuję paniom i panu:  Joannie Pomianek, Bronisławie Kokot, Urszuli Gurbisz, Małgorzacie Kucab, Oldze Rożek, Wiesławowi Babraj. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 90 zł. na środki czystości, Teresa Kiwała 50 zł.
12 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Kuś, Stec, Paśko, Cupryś, Sudacki, Sitek. 
13 W następną niedzielę ofiara będzie przeznaczona na prace parafialne.
14 Wszystkim życzę spokojnego tygodnia i wielu łask od Pana Boga.