1 Przeżywamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i zarazem Oktawę Bożego Ciała. Zapraszam  na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i jest procesja  eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam dzieci i dorosłych na Mszę świętą i procesję w czasie Oktawy Bożego Ciała, aby uczcić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
2 W środę pół godz. przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
3 W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem dzieci, kwiatów, ziół. Serdecznie zapraszam wszystkich na nabożeństwo, dzieci do sypania kwiatów, do dzwonienia dzwoneczkami oraz dzieci komunijne w strojach komunijnych. Po zakończonym nabożeństwie dzieci otrzymają nieco słodyczy. Jest to również Pierwszy Czwartek Miesiąca, będziemy modlić się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego w Kościele powszechnym i w naszej parafii.
4 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z nabożeństwem   czerwcowym. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i pół godzinna  adoracja w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana.
5 W piątek wypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
6 W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P.
 7 Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na rzecz prac parafialnych. Obecnie zostały zakończone prace przy ociepleniu i położeniu nowej elewacji na plebanii. Końcem września planowane są prace przy kaplicy cmentarnej, związane z jej dociepleniem i położeniem nowej elewacji. W najbliższym czasie podjęte zostaną prace z remontowe przy budynku stojącym na parkingu. Chcemy przede wszystkim na samym początku zrobić tam sanitariaty – ubikacje, które będą służyć wszystkim potrzebującym. Aby to uczynić musimy zrobić tam porządek, posprzątać nagromadzone niepotrzebne rzeczy.Te prace porządkowe chcemy zrobić w najbliższą sobotę 9 czerwca. Bardzo proszę na najbliższą sobotę na godz. 08.00 Radę Parafialną i chętnych panów do pomocy przy sprzątaniu budynku.   
 8 Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom z Działów: Teresie Dec, Annie Łojek, Agnieszce Łojek, Agnieszce Grębosz. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 40 zł. na środki czystości.
9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Działów: Kielar, Niedziałek, Pokrywka, Koryl, Bojda.
10 Bardzo dziękuję wszystkim za piękne świadectwo wiary w Eucharystyczną  obecność Pana Jezusa w uroczystość Bożego Ciała w czasie Eucharystii i procesji do 4 ołtarzy. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Dziękuję rodzinom które przygotowały cztery piękne ołtarze, wszystkim Różom Różańcowym, Strażakom, Radzie Parafialnej, Policji, panu organiście, kościelnemu, panu Józefowi Pasternak za nagłośnienie  uroczystości, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty dla Pana Jezusa i dzwoniącymi dzwoneczkami. Wszystkim, którzy włożyli jakikolwiek trud w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała składam gorące – Bóg zapłać.
11 Minister Edukacji Narodowej zwraca się do Szkół o upamiętnienie z 100 – lecia odzyskania Niepodległości. Jedną z form upamiętnienia 100 – lecia odzyskania Niepodległości jest zorganizowanie wystawy złożonej z pamiątek związanych z odzyskaniem Niepodległości i budową państwowości polskiej. Nauczyciele i uczniowie naszej Szkoły w Babicy zawracają się z uprzejmą prośbą do wszystkich parafian o wypożyczenie, jeżeli ktoś posiada, różnych pamiątek, eksponatów związanych z odzyskaniem Niepodległości. Pamiątki te można przynieść do Szkoły.
12 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Artur Pasternak z Babicy z Natalią Ślęczka z Lubeni. Zapowiedz 1.
13 10 czerwca 2018 r. odbędzie się Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin, połączony z Marszem dla Życia i Rodziny. Wydarzenie, którego pomysłodawcą jest bp Jan Wątroba, rozpocznie się o godz. 13.00 w kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie przy ul. Rejtana 21. Finałem Marszu będzie duszpasterski festiwal rodzinny w Parku Papieskim. Szczegółowe informacje na stronie http://dzienswietoscirodzin.pl.
14 Życzę spokojnej niedzieli w gronie rodziny i dużo sił do podejmowanie codziennych obowiązków. W ciągu tygodnia Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach czerwcowych.