1 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

2 W wtorek  – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.     

 3 W środę będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną potocznie   świętem Trzech Króli.

Jest to dzień modlitw w intencji Misji. Składka zostanie  przeznaczona na misje. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie kredy i  kadzidła. W tym dniu przypada 36 rocznica konsekracji biskupiej ks. Biskupa Kazimierza Górnego i 33 rocznica konsekracji biskupiej ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. W modlitwie będziemy polecać Panu Bogu Pasterzy naszej diecezji.

Msze święte jak w niedzielę – 07.00 – 09.00 – 11.00.

4  W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić w intencji Powołań do Służby Bożej w Kościele powszechnym w naszej diecezji i naszej Parafii.

5 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

6 W ciągu całego roku codziennie w innej parafii naszej diecezji ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii ten dzień wypada w najbliższą sobotę 9 stycznia. W sobotę adorację rozpoczniemy o godz. 15.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą – Koronką do Bożego Miłosierdzia a zakończymy Mszą świętą o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam do kościoła na chwilę osobistej modlitwy przed Najświętszym  Sakramentem. O szczególny dyżur modlitewno – adoracyjny proszę poszczególne rejony naszej parafii. Od 15.00 – 15.30. Przylasek i Kosina, od 15.30 – 16.00 Babica dół i środek., od 16.00 – 16.30 Babica góra i kolonia, od 16.30 – 17.00 Działy i wszyscy chętni.

7 W najbliższą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednakże choinki, szopka betlejemska i śpiew kolęd trwa do 2 lutego.

 8 Ofiara z przyszłej 2 niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na prace parafialne.

 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Renacie Kucab, Grzegorzowi Kowal, Ewie Ciura, Paulinie Rak, Monice Proksa, Annie i Jackowi Lenart. Grupa sprzątajaca złożyła ofiarę 120 zł. na środki czystości, rodzina Pięciak 50 zł. na potrzeby kościoła i rodzina Proksa50 zł. na potrzeby kościoła.

10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Płatek, Jodłowski, Korab, Martoń, Dziok.

11 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.

12 W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. lub nabożeństwem jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej modlitwy w ciszy i spowiedzi świętej.

13. Zalecenia ks. Biskupa Ordynariusza związane z Wizytą Duszpasterską – czyli Kolędą.

a) W najbliższym roku w Diecezji Rzeszowskiej nie odbędzie się wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie.

b)  Zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach należy zaprosić mieszkańców do kościoła w mniejszych grupach na wieczorną Mszę Świętą, np. mieszkańców poszczególnych ulic lub części mniejszych miejscowości. Intencją tej Mszy Świętej winna być modlitwa za zaproszonych parafian i zmarłych z ich rodzin.

c) Podczas Mszy Świętej należy odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi. Należy także poświęcić wodę, którą wierni przyniosą do kościoła w ich własnych naczyniach, a po poświęceniu zabiorą do domów. Woda będzie już przygotowana i poświęcona w specjalnych naczyńkach, które można zabrać do domu. Jedno naczyńko na rodzinę.

d) Wskazane jest także rozdanie broszury wizyty duszpasterskiej, w której jest zamieszczona modlitwa do odmówienia przez parafian w domu. Broszury będą wyłożone pod chórem – proszę wziąć jedną na każdą rodzinę.

e) Warto zachęcić wiernych, by po powrocie do domów odprawili celebrację „liturgii rodzinnej”, odmawiając modlitwę, której tekst otrzymali w świątyni, oraz kropiąc mieszkanie wodą święconą. Zachęcam do odprawienia domowej liturgii której tekst jest umieszczony w broszurze.

f) Jeżeli parafianie poproszą o poświecenie nowego domu lub będą mieli inną, ważną rację duszpasterską, kapłan, zachowując reżim sanitarny, może udać się tam z wizytą duszpasterską. Z pasterskim błogosławieństwem + Jan Wątroba Biskup Rzeszowski   

 Msza święta kolędowa w czwartek będzie odprawiona w intencji mieszkańców Działu a w piątek  w intencji mieszkańców Przylaska i Kosiny. Serdecznie zapraszam parafian z tych rejonów.

14 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

15 Modlitwą adoracyjną uwielbijmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.