1 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy świętych: w poniedziałek – św. Grzegorza wielkiego – papieża, w sobotę – święto Narodzenia N.M.P.
2 Jutro – 3 września  o godz. 08.00 będzie Msza święta w naszym kościele na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Na Mszę św. zapraszam dzieci ze Szkoły Podstawowej, nauczycieli i rodziców. Uczniowie przychodzą bezpośrednio do Kościoła, natomiast po Mszy św. w zorganizowanej grupie wracają do szkoły.
3 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
 4 W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK i PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA.
a) w pierwszy czwartek – będziemy się modlić o Powołania do Służby Bożej w Kościele powszechnym i z naszej parafii.
b) w pierwszy piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. O godz. 07.30 będzie Msza św. Od godz. 08.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedz w pierwszy piątek rano – od godz. 07. 00, wieczorem – od godz. 16.30 do 17.30, ponieważ o 17.30 jest nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Bardzo proszę, aby spowiedzi nie odkładać na sam dzień pierwszego piątku z sakramentu pokuty można korzystać już od poniedziałku. Spowiedz codziennie pół godziny przed nabożeństwem i Mszą świętą. Szczególnie zachęcam do spowiedzi dzieci i młodzież, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty, aby z Bożą pomocą i czystym sercem wejść w nowy rok szkolny.
c) w piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana i Msza święta.  
5 W sobotę przypada święto Narodzenia Matki Bożej zwane popularnie Matki Bożej Siewnej. Na Mszy świętej poświęcimy ziarno siewne.
6 W przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania. Jego tematyka będzie nawiązywać do hasła, mającego się rozpocząć już za miesiąc w Rzymie, 15 Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania.
7 W następną niedzielę ofiara będzie przeznaczona na rzecz prac parafialnych. Trwają prace remontowe w budynku na parkingu a pod koniec września lub początkiem października będą prowadzone prace przy kaplicy cmentarnej związane z dociepleniem i położeniem nowej elewacji.
8 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Zofii Szczepan, Sebastianowi Szczepek, Katarzynie Kołodziej, Adamowi Pasternak, Jackowi i Kamili Pasternak, Wojciechowi Pasternak. Rodziny sprzątające kościół złożyły ofiarę 40 zł., p. Anna Pasternak 30 zł.
9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Sanecki, Zając, Urban, Uliasz, Urban, Jacek.
10 Wszystkim życzymy spokojnego tygodnia i wielu łask od Pana Boga w codziennych zajęciach.