1 Dziś niedziela adoracyjna – prośmy o łaskę głębokiej wiary w żywą eucharystyczna obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.

2  Dzieci rozpoczęły 2 miesiąc wakacji – wyjeżdżając na wakacje i urlopy pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej.

3 W ciągu tygodnia w liturgii wspominamy: w wtorekśw. Jana Marię Wianneya, w sobotęśw. Dominika. Wszystkim Solenizantom składam serdeczne życzenia.

    4 We wtorek, 4 sierpnia, rozpocznie się 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tym roku na pielgrzymi szlak fizycznie wyruszą tylko kapłani, niektórzy będą szli całą pielgrzymkę inni będą się zmieniać każdego dnia. Zapraszamy wszystkich do duchowego pielgrzymowania w łączności z Radiem Via, które codziennie będzie prowadziło transmisję z pielgrzymiego szlaku.

    5 W środę, nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

    6 W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Jest to również Pierwszy Czwartek Miesiąca. Będziemy się modlić w intencji POWOŁAŃ do Służby Bożej w Kościele.

     7 W najbliższy w Pierwszy Piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Od godz. 08.30 nawiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź w Pierwszy Piątek będzie od godz. 16.30. do 17.30. O godz. 17.30 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza święta. Proszę, aby z sakramentu pokuty korzystać już od poniedziałku.

     8 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła dziękuję rodzinom z Działów: Bernadetcie Gotfryd, Agnieszce Szurlej, Karolinie Bury, Annie Łojek, Agnieszce Łojek. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł. na potrzeby parafii.

      9 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Działów: Grębosz Sławomir, Dec, Kielar, Niedziałek, Pokrywka.

      10 Duszpasterstwo Rodzin informuje, że w dniach 11-12 września 2020 r. w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu, odbędą się katechezy przedmałżeńskie w formie rekolekcyjnej. Serdecznie zapraszamy na nie szczególnie te osoby, które planują ślub w najbliższym czasie. Zgłoszenia: www.parafia.niechobrz.plduszpasterzeniechobrz@gmail.com, tel. 17 87 18 005

      11 Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych informuje, że  we wrześniu br. rozpocznie się kolejny cykl przygotowania dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Przygotowanie trwać będzie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego do maja 2021 r. Bliższych informacji udzielają: ks. Wiesław Rafacz – odpowiedzialny za Centrum, tel. 606 366 750 oraz ks. Tomasz Bać – proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie, tel. 696 674 169. Zgłoszenia – do 15 września br.

      12 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Damian Rusinek z Babicy z Nataszą Wójcik  z Strzyżowa  z par. św. Józefa Sebastiana Pelczara. Zapowiedź 3. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kamil Bieszczad z Babicy z Aleksandrą Rzeszutek z Zaczernia. Zapowiedź 1.

      13 Ponawiam prośbę o wieńce dożynkowe na uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.

      14 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem. Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

     15 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

     16 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.