1 Przeżywana dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa przypomina nam  o naszym powołaniu do Chwały Nieba wysłużonej nam przez Jezusa Chrystusa. 

 2 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ  CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone z nabożeństwem czerwcowym.

3 W najbliższy Pierwszy Czwartek miesiąca, będziemy prosić Pana Boga o  powołania do Służby Bożej w kościele powszechnym i w naszej parafii.

4 Najbliższy piątek jest Pierwszym Piątkiem miesiąca. Od godz. 08.30 nawiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedz w pierwszy piątek od godz. 16.30. do 17.30. O godz. 17.30 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo czerwcowe. Proszę, aby spowiedzi nie odkładać na sam dzień pierwszego piątku z sakramentu pokuty można korzystać już od poniedziałku. Spowiedz codziennie pół godziny przed nabożeństwem i Mszą świętą.

5 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego i nabożeństwem czerwcowym.

O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość półgodzinnej adoracji w ciszy. O godz. 17.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i następnie będzie Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego i nabożeństwo czerwcowe.

6 W sobotę, 11 diakonów naszego Seminarium w Rzeszowie przyjmie święcenia kapłańskie. Otaczamy ich naszą modlitwą.

7 W niedzielę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA  ŚWIĘTEGO. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez trwającą Nowennę do Ducha Świętego. Zgodnie z tradycją w Uroczystość Zesłania  Ducha Świętego chciejmy przyozdobić nasze domy zielonymi gałązkami. Zesłanie Ducha Świętego kończy liturgiczny czas zwany Wielkanocnym. Przykazanie kościelne mówi o obowiązku Komunii świętej wielkanocnej. Gdyby ktoś nie był jeszcze u spowiedzi i komunii wielkanocnej powinien to do niedzieli uczynić, aby nie popaść w grzech ciężki.

8 W następną, 2 niedzielę miesiąca ofiara będzie przeznaczona na rzecz prac parafialnych.

9 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Kosiny: Bogdanowi Piskadło, Krzysztofowi Rynkiewicz, Bronisławie Pizło, Katarzynie Grzebyk z dziećmi, Annie Baran z synem, Annie Borowiec z dziećmi. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 70 zł., na potrzeby parafii, p. Bronisława Pizło 30 zł.,

 10 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Działów: Rataj, Czarnik, Czyż, Molenda, Mróz.

11 Za pracę na rzecz parafii dziękuję panom Ignacemu Pietrzyk, Janowi Jucha, Wiesławowi Frankowskiemu i panu kościelnemu.

12 Za 3 tygodnie będziemy przeżywać uroczystość  Bożego Ciała które w tym roku, wypada 20 czerwca. Główna Msza św. o godz. 09.00 będzie w Kościele. Następnie  w procesji wyruszymy główna ulicą w kierunku Czudca.

Pierwszy Ołtarz będzie przy domu p. Jana Krok. Proszę aby 1ołtarz przygotowały rodziny: Krok, Krok, Szary, Ceglarski, Szczepan, Sikora, Pokrywka, Bałchan.  

Drugi Ołtarz będzie przy domu p. Marii Sitek. Proszę aby 2 ołtarz przygotowały rodziny: Wilk, Łyszczak, Moskwa, Pękosz, Sitek, Kokot, Pasternak.

Trzeci Ołtarz będzie przy przy pomniku Grunwald, w drodze przy wjezdzie do rodzin Paśko, Filip, Kowalski, Kuś. Proszę aby 3 ołtarz przygotowały rodziny: Sudacki, Cupryś, Stec, Paśko, Kuś, Jucha, Piwko, Mazur, Pokrywka. 

Czwarty Ołtarz będzie przy domu p. Wiesława Babraj. Proszę aby 4 ołtarz przygotowały rodziny: Babraj, Kucab, Pomianek, Rożek, Zieliński, Wiesław Wójcik.

 13 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Monika Kołodziej z Babicy z Jarosławem Gątarskim z Czudca. Zapowiedz 2.

14 Dziś po Mszy św. uczniowie z Szkolnego koła Caritas rozprowadzają kalendarze z papieżem Janem Pawłem II, z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny.

15 Życzę spokojnej niedzieli w gronie rodziny i dużo sił do podejmowanie codziennych obowiązków. W ciągu tygodnia serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach czerwcowych . Przez cały miesiąc 15 minut przed Mszą świętą przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Serca Pana Jezusa.