1 W dzisiejszą NIEDZIELĘ – 2 lutego – przeżywamy ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, zwane potocznie ŚWIĘTEM MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Panu Bogu zawierzamy Zgromadzenia Zakonne męskie i żeńskie, zakonników i siostry zakonne którzy przez obrzęd konsekracji zostali poświęceni Panu Bogu. Ofiarą i modlitwą wspieramy klasztory w naszej diecezji.

2 Jutro (poniedziałek) z racji liturgicznego wspomnienia św. Błażeja na Mszy świętej wieczorowej poświęcimy jabłka.

3 W ŚRODĘ pół godziny przed Mszą św. NABOŻEŃSTWO do M. B. CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4 W ŚRODĘ w liturgiczne wspomnienie św. Agaty – na Mszy św. poświęcimy sól, chleb i wodę.

5 W tym tygodniu wypada PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. Będziemy się modlić w intencji powołań do służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii. 

6 W tym tygodniu przypada również PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. Będzie Msza św. również rano o godz. 07.30, i okazja do spowiedzi. Spowiedź rano od godz.07.00 – 07.30. Spowiedź po południu od godz. 15.30 – 16. 30.Bardzo proszę, aby z sakramentu pokuty korzystać od poniedziałku. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. i nabożeństwem. Proszę nie  zostawiać spowiedzi na sam dzień Pierwszego Piątku. Wszystkich chorych korzystających z sakramentu chorych odwiedzę w pierwszy piątek od godz. 08.30.

7 W PIĄTEK NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana i Msza  św.

8 W najbliższą drugą niedzielę miesiąca ofiara będzie przeznaczona na rzecz prac parafialnych.

9 Za tydzień w wtorek – 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes będziemy przeżywać 28 ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO.

W naszej parafii odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich chorych w najbliższą sobotę o godz. 08.00. Na tę Mszę św. serdecznie zapraszam ludzi chorych, cierpiących i w podeszłym wieku. W czasie Mszy świętej zostanie udzielony sakrament NAMASZCZENIA CHORYCH wraz z błogosławieństwem lourdzkim. Warunkiem skuteczności sakramentu chorych  jest właściwa duchowa dyspozycja – być W STANIE ŁASKI UŚWIĘCAJĄCEJ.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą i nabożeństwem. W sam Dzień Chorego spowiedź będzie pół godziny przed Mszą. Bardzo proszę rodziny i sąsiadów ludzi chorych, aby w miarę możliwości posłużyli chorym pomocą, by przywieźli ich do Kościoła i później odwieźli do domu. W sobotę Msza święta będzie tylko rano.

10 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Marioli Górka, Piotrowi Pasternak, Wiesławie Kabala, Agnieszce Kawa, Jolancie Wnęk. Rodziny sprzątające oraz p. Małgorzata Machowska złożyły ofiarę  45 zł., na potrzeby parafii.

11Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Salach, Piecuch, Choma, Kołodziej, Urban, Pasternak. Sprzątanie kościoła będzie po Mszy św. dla chorych o godz. 09.30.

12 Pragnę podziękować panom z Rady Parafialnej oraz panom, którzy chętnie pomogli rozebrać szopkę oraz choinki. Dziękuję panom: Sebastianowi Szczepek, Piotrowi Szczepan, Piotrowi Różewicz, Grzegorzowi Borowiec, Krzysztofowi Lassota, Piotrowi Delikat, Adamowi Zielińskiemu, Wojciechowi Rataj, panu kościelnemu. Dziękuję ministrantom i KSM.

13 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.

14 Całą naszą parafię, nasze rodziny, codzienne obowiązki, nasze wzrastanie w wierze, nadziei i miłości wszystkie osoby życia konsekrowanego oddajemy pod czułą opiekę Matki Bożej Gromnicznej – Pod Twoją Obronę…

15 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.