1 Dziś, 1 września przeżywamy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Panu Bogu polecamy wszystkich którzy oddali życie walcząc o niepodległość naszej Ojczyzny. Módlmy się również w intencji naszej Ojczyzny prosząc o dar pokoju i jedności w naszym kraju.

2 Jutro – 2 września, o godz. 08.00 będzie Msza święta w naszym kościele na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego. Na Mszę św. zapraszam dzieci ze Szkoły Podstawowej, nauczycieli i rodziców. Uczniowie przychodzą bezpośrednio do Kościoła, natomiast po Mszy św. w zorganizowanej grupie wracają do szkoły.

3 W środę, pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4  W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIERWSZY PIĄTEK i PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA.

a) w pierwszy czwartekbędziemy się modlić w intencji Powołań do Służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii.

b) w pierwszy piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. O godz. 07.30 będzie Msza św. Od godz. 08.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedz w pierwszy piątek rano, od godz. 07. 00, wieczorem, od godz. 16.30 do 17.30. Bardzo proszę, aby spowiedzi nie odkładać na sam dzień pierwszego piątku z sakramentu pokuty można korzystać już od poniedziałku. Spowiedz codziennie pół godziny przed nabożeństwem i Mszą świętą. Szczególnie zachęcam do spowiedzi dzieci i młodzież, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty, aby z Bożą pomocą i czystym sercem wejść w nowy rok szkolny.

 c) w piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna AdoracjaPana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana i Msza święta. 

d) w pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. Pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec wynagradzający za wszystkie grzechy i bluźnierstwa raniące Niepokalane Serce N.M.P.

5 W niedzielę przypada święto Narodzenia Matki Bożej zwane popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Na wszystkich Mszach świętych poświęcimy ziarno siewne.

6 W następną – drugą niedzielę miesiąca ofiara będzie przeznaczona na rzecz prac parafialnych.

7 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Małgorzacie Wójcik, Ewie Fendryk, Łukaszowi Rykała, Danucie Pasternak, Agnieszce i Stanisławowi Pokrywka. Rodziny sprzątające kościół złożyły ofiarę 50 zł., p. Anna Pasternak 30 zł. na potrzeby parafii.

8 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Szczepek, Szczepan, Bełch, Piwko, Niedziałek, Frankowski.

9 Za pracę na rzecz parafii dziękuję p. Markowi Szmigiel i p. kościelnemu.

10 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł Domino z Babicy z Justyną Krauz z Kryłowa. Zapowiedz 3. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Rafał Zarych z Baryczki z Elżbietą Kuś z Babicy. Zapowiedz 2.

11 Wszystkim Solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia a całej wspólnocie parafialnej życzymy Bożej opieki w codziennych obowiązkach.