1 Przeżywając 1 Niedzielę Wielkiego Postu prośmy Pana Boga o łaskę  modlitwy, pokuty i jałmużny, które pomogą nam zbliżyć się do Pana Boga i otworzyć się na drugiego człowieka.

2 W poniedziałek i wtorek dzieci z Szkoły Podstawowej będą przeżywać swoje Szkolne Wielkopostne Rekolekcje. Program rekolekcji jest umieszczony w gablocie parafialnej i stronie internetowej szkoły. Ks. Rekolekcjonista prosił, aby dzieci przyniosły w poniedziałek do szkoły różańce. Proszę rodziców, aby dopilnowały, by dzieci wzięły udział w swoich szkolnych rekolekcjach, to nie jest czas wolny od szkoły. Apeluję do sumienia rodziców.

3 W poniedziałek w Frysztaku odbędzie się dekanalne spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 17.00. Do udziału w tym spotkaniu zachęcam i zapraszam członków i sympatyków Akcji Katolickiej.

4 W środę, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

5 W środę, przypada liturgiczne wspomnienie świętego Kazimierza – królewicza. Wszystkim Solenizantom Kazimierzom i Kazimierom składamy serdeczne życzenia. W naszej modlitwie pamiętajmy o pierwszym Pasterzu naszej Diecezji – Księdzu Biskupie Kazimierzu Górnym – w dniu Jego Imienin.

6 W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA, będziemy się modlić w intencji powołań do służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii. 

7 W czwartek NIE BĘDZIE DROGI KRZYŻOWEJ DLA DZIECI  Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ, ponieważ będzie ona w wtorek w ramach Rekolekcji szkolnych.               

8 W tym tygodniu przypada również PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. Uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Będzie Msza św. również rano o godz. 07.30. Od godz. 08.30 nawiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź w pierwszy piątek rano od godz. 07.00 – 07.30. Spowiedź po południu od godz. 15.30 do 16.30. Zachęcam do spowiedzi w ciągu tygodnia. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. i nabożeństwami.

9 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o 16.45 będzie Droga Krzyżowa i Msza święta. 

10 W piątek przedstawiciele Caritas parafialnego udadzą się na Rekolekcje Wielkopostne do Myczkowiec. Rekolekcje potrwają do niedzieli.

 11 W tym tygodniu przypada także PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec wynagradzający, za obelgi uczynione Niepokalanemu Sercu N.M.P.

12 GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ  O GODZ.15.00 Z KAZANIEM PASYJNYM, następnie Msza święta. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. Pół godziny przed nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 14.30 będzie Droga Krzyżowa dla wszystkich, którzy w ciągu tygodnia nie uczestniczyli w tym nabożeństwie.

13  Referat Misyjny przypomina, że II Niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy za  Kościół Misyjny, zbierana jest wtedy ofiara do puszek na cele misyjne. Bardzo proszę, by panie z Caritas w następną niedzielę przeprowadziły zbiórkę.

14 W najbliższą 2 niedzielę miesiąca ofiara będzie przeznaczona na rzecz prac parafialnych.

15 Zachęcam do wielkopostnej jałmużny. Na bocznych ołtarzach wyłożone są  wielkopostne skarbonki. Ofiary z skarbonek będą zbierane w niedzielę Miłosierdzia i przeznaczone dla ludzi starszych biednych, schorowanych.

16 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Kraska, Delikat, Stochła, Sanecki, Pietrzyk. Sprzątający rejon złożył ofiarę 100 zł., na potrzeby parafii.

17 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Drozd, Rak, Muller, Jewiasz, Walania, Lubas.

18 Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu Róży: p. Stanisława Drążka – 50 zł.

19 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: ARKADIUSZ MICHALSKI zam. Barycz parafia Stubno z MONIKĄ LENART zam. Babica parafia Babica.  Zapowiedź 3.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: ŁUKASZ KOZDRAŚ zam. Strzyżów par. Strzyżów z ANNĄ DEC zam. Babica parafia Babica.  Zapowiedź 3.

20 Dziś (niedziela 1 marca 2020) w Czudcu rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński o godz. 16.30.Młodzież zamierzająca wstąpić w związek małżeński w najbliższym czasie powinna w nim wziąć udział. W Naszej parafii Kurs Przedmałżeński będzie za rok, w 2021 roku.

21 Parafia Czudec organizuje wyjazd na Beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca 2020r. Gdyby ktoś z parafian chciał pojechać to proszę się zapisać jak najszybciej w zakrystii w Czudcu. Zapisy przyjmuje także wikariusz ks. Jakub. Telefon jest podany na stronie internetowej parafii Czudec.

22 Za tydzień w niedzielę – Dzień Kobiet – niech mężowie pamiętają o swojej lepszej połowie.

23 Na owocne przeżywanie Wielkiego Postu –  wszystkim życzę wielu łask płynących z  Eucharystii która daje życie.

24 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł.  Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.