1. 13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Z tej racji prowadzona jest zbiórka do puszek na fundusz papieski.

 2. 15 października 2019 o godzinie 17:00 na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie, odbędzie się pogrzeb Dzieci Utraconych, których ciała znajdują się w rzeszowskich szpitalach. W tym samym dniu o godzinie 20:00 w kościele pw. św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu, odbędzie się wieczór modlitewny dla rodziców Dzieci Utraconych.

3. Parafia p.w. św. Jana Pawła II w Rzeszowie (ul. św. Kingi 5) zaprasza wszystkich chętnych gitarzystów do wspólnego zagrania na gitarach utworu „Barka”. Wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę 20 października br., po sumie odpustowej o godz. 11.30.

4. Niedziela 20 października br. to Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Modlitw za Dzieło Misyjne Kościoła. Jak co roku w Tygodniu Misyjnym zapraszamy do modlitwy różańcowej na antenie Radia Via grupy misyjne z różnych parafii diecezji. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Danielem Nowakiem 603 752 903.

5. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza wszystkich ministrantów, lektorów i animatorów na Mistrzostwa Diecezji w szachach. Turniej odbędzie się w sobotę 26 października o 9:00 w Domu Katechetycznym przy parafii św. Józefa – Staromieście. Zapisy do środy 23 października u ks. Mateusza Kowalskiego matkowalski@autograf.pl lub u ks. Dominika Leniarta tel. 697-333-539.

6. Duszpasterstwo Akademickie „Wieczernik” działające przy parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na szkołę modlitwy karmelitańskiej. Spotkania będą się odbywać od października 2019 r. do czerwca 2020 r. w trzecie środy miesiąca o godz. 20.00. Szkołę modlitwy poprowadzi o. Marcin Fizia, karmelita.

7. 12 października w sobotę w DD Tabor o godz. 8.30 dzień skupienia dla Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, w środę 16 października o godz.18.00 Koncert Papieski w Filharmonii Podkarpackiej (bilety bezpłatne zostały rozesłane), w niedzielę 20 października o godz. 15.00 w Mrowli Msza św. w intencji pracowników służby zdrowia, w dniach 23-26 października rekolekcje kapłańskie w DD Tabor.