1 W Wielki Czwartek zapraszamy kapłanów i wiernych a zwłaszcza Liturgiczną Służbę Ołtarza na godz. 10 do katedry rzeszowskiej na Mszę Krzyżma. Księży Dziekanów, którzy będą odbierać oleje święte bardzo proszę o zabranie ze sobą oryginalnych naczyń na oleje (chodzi o naczynia, które zostały kiedyś przekazane). Po eucharystii „drzwi otwarte” i możliwość spotkania w Wyższym Seminarium Duchownym dla grup LSO.

2 W Wielką Środę (17.04) o godz. 12 w budynku kurii odbędzie się spotkanie przedświąteczne Osób Konsekrowanych z Biskupami. Odwołane zostają zaplanowane na Wielki Poniedziałek spotkania u OO. Bernardynów w Rzeszowie i w Jaśle-Farze.

3 W Wielką Środę w Rzeszowie o godz. 21 rozpocznie się „Noc konfesjonałów”. Trwać będzie do godz. 6 w Wielki Czwartek. W tym czasie będzie można przystąpić do sakramentu pokuty w 3 kościołach: w rzeszowskiej farze, w kościele akademickim św. Jadwigi przy al. Rejtana oraz w kościele św. Józefa na Staromieściu. W każdym z kościołów dyżurować będzie po 3 spowiedników.

4 DD TABOR zaprasza 28 kwietnia 2019 r. do świętowania Niedzieli Bożego Miłosierdzia! Zapraszamy młodzież, dorosłych, rodziny z dziećmi, wspólnoty, grupy parafialne do wspólnego przeżywania drugiej niedzieli Wielkanocnej! Rozpoczynamy o godz.15.

5 DD TABOR zaprasza w dniach 3-5 maja 2019 r. na Maryjne Rekolekcje Charyzmatyczne z ks. Jose Maniparambilem.

6 Fundacja „Pomagam bo Kocham” im. bł ks. W. Findysza wraz ze współorganizatorami zaprasza na III Rzeszowski Bieg Trzeźwości oraz XXXIII Pilegrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu w dniu 1 maja 2019 r. Prosimy o wsparcie tego dzieła również poprzez organizowanie pielgrzymek w tym dniu na Uroczystości do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Informacje szczegółowe można uzyskać pod nr telefonu 730 535 717.