1 Biskup Rzeszowski kieruje zaproszenie do duchowego uczestnictwa w 43. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Drodzy Diecezjanie!

Umiłowani Bracia i Siostry!

Lipiec i sierpień to miesiące wakacji, wypoczynku i urlopów. W naszej polskiej tradycji to także czas pielgrzymek. Tegoroczna, 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, z powodu stanu epidemii będzie miała nietypowy charakter. Fizycznie na Jasną Górę pójdzie tylko kilkudziesięciu księży, którzy codziennie będą się wymieniać na zasadzie sztafety, niosąc w ciszy intencje nas wszystkich. Wszystkich pozostałych zachęcam do duchowego pielgrzymowania.

Centralnym miejscem duchowego pielgrzymowania będzie Bazylika Ojców Bernardynów w Rzeszowie, gdzie codziennie będzie się modlić podczas Eucharystii inna grupa pielgrzymkowa. Będziemy się gromadzić również w kościele św. Krzyża w Rzeszowie na modlitwie różańcowej i na Apelu Jasnogórskim oraz w kościołach stacyjnych, w których będą się spotykać pielgrzymi z grup pielgrzymkowych. Zarówno nabożeństwa jak i specjalne audycje będą transmitowane przez Katolickie Radio „Via”.

W tym roku pójdziemy na Jasną Górę z hasłem „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania”. Hasło nawiązuje do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce skupionego na Eucharystii. Zachęcam wszystkich diecezjan do zwrócenia uwagi na przeżywanie przez Was niedzieli i samej Mszy św. W szkole Matki Bożej możemy się uczyć służby Panu Bogu, słuchania słowa Bożego i życia nim na co dzień. Proszę także o modlitwę w intencjach, które towarzyszą pielgrzymom od ponad czterdziestu lat: za Kościół, Ojca Świętego i Ojczyznę.

Wszystkim życzę udanych i bezpiecznych wakacji i urlopów. W związku ze stanem epidemii i ciągle obecnym ryzykiem zakażenia proszę o troskę o życie i zdrowie swoje i innych m.in. przez przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych.

Z serca Wam błogosławię!

Ks. Biskup Jan Wątroba Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.

2 Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2020/2021. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00 tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 12 września (w sobotę) o godz. 9.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.