Parafia w Babicy

Parafia pw. Dobrego Pasterza w Babicy

Duszpasterze w BABICY

Ks. kan. mgr. lic. KRZYSZTOF NOGAJ
PROBOSZCZ w BABICY od 25.08.2012 r.
oraz KAPELAN Domu Pomocy
Społecznej w BABICY

Pochodzę z parafii Strzyżów p.w. Św. Józefa Sebastiana Pelczara.            Święcenia kapłańskie otrzymałem 08.05.1997 r. z rąk ks. bpa Kazimierza Górnego w Katedrze Rzeszowskiej.
Pracowałem jako wikariusz w następujących parafiach: Świlcza, Nienaszów, Rzeszów par. pw. Chrystusa Króla, Głogów Małopolski – Fara, Czudec.
W 2004 r. uzyskałem licencjat kanoniczny z teologii ze specjalizacją w dziedzinie liturgiki w instytucie formacji pastoralno-liturgicznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
25.08.2012 r. ks. bp Kazimierz Górny mianował mnie Proboszczem w parafii pw. Dobrego Pasterza w Babicy.

WCZEŚNIEJSZY PROBOSZCZ

Ks. Kanonik  JÓZEF TRZECIAK – Proboszcz w Babicy w latach 1983 – 2012  r. 0d 26.08.2012 do 09. 10. 2014r. przebywał w parafii Babica jako emeryt, wspierając obecnego Ks. Proboszcza w duszpasterstwie. ZMARŁ 09. 10. 2014 r.

Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

POMOC DUSZPASTERSKA

Ks. Antoni Domino rodak z Babicy. Mieszka w Domu Księży Seniorów w Rzeszowie. Pomaga w parafii rodzinnej.