W sobotni poranek, 20. sierpnia 2016r. po krótkiej modlitwie w kościele parafialnym w Babicy wierni wyruszyli pieszo do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Czudcu, by tam przejść przez Bramę Miłosierdzia. Trasa o długości ok. 7 km biegła drogą o niewielkim natężeniu ruchu, co w połączeniu z piękną pogodą uprzyjemniało nieco ten modlitewny marsz. W bramach czudeckiego sanktuarium utrudzonych pielgrzymów podjął gospodarz tego miejsca – ks. dr Antoni Kocoł, który przybyłym przybliżył historię miejscowego kościoła ze szczególnym uwzględnieniem w niej roli Maryi wyrażonej przez łaskami słynący obraz. Uwieńczeniem wyprawy była Eucharystia sprawowana przez miejscowego księdza Proboszcza i naszego opiekuna – ks. Krzysztofa Nogaja. Na koniec wierni mogli uzupełnić kalorie częstując się słodkim co nieco.